Abituriantai dalyvavo politologijos žinių konkurse „Politika aplink mus“

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas ir Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla organizavo politologijos žinių konkursą „Politika aplink mus“. Konkursas buvo skirtas Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigų 12 klasės (IV gimnazijos) mokiniams, kurie siekia pasitikrinti savo politologijos žinias.
Konkurso organizatorių, VDU lektorių Mindaugo Norkevičiaus ir Sergej Kozlov vertinimu, abiturientai, kurie ruošiasi laikyti istorijos egzaminą turi atkreipti dėmesį į politologinių klausimų suvokimo svarbą, kurie yra sudedamoji egzamino dalis. Organizatoriai pabrėžia, kad „tokio tipo konkursas padeda mokiniams ne tik įsivertinti savo turimas žinias, tačiau ir sužinoti naujų dalykų iš politologijos srities“.

• I vietą užėmė Kauno „Saulės“ gimnazijos komanda, kurią sudarė Vilija Aliulytė, Vytautas Narbutas ir Deimantė Telyčėnaitė. Ši komanda laimėjo pagrindinį renginio prizą – kelionę į Rygą (pirmyn ir atgal).
  • II vietą užėmė Kauno „Varpo“ gimnazijos komanda, kurią sudarė Tautvydas Bilius, Iveta Ivanauskaitė ir Lukas Grinevičius.
  • III vietą užėmė Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos komanda, kurią sudarė Karolina Volodzkaitė, Gabrielė Jociūtė ir Ignas Galicinas.

Konkursą sudarė trys etapai. Pirmasis etapas buvo greitų klausimų ir atsakymų turnyras. Antrojo etapo metu klausimai buvo paslėpti pastate, mokiniai keliavo po visą fakulteto pastatą ir ieškojo QR kodais užkoduotų klausimų. Trečiame etape mokinių komandos turėjo kurti saugumo strategiją Lietuvai. Po to vyko vieša paskaita apie Lietuvos politinius ryšius su frankofoniškomis šalimis. Paskaitą vedė LR užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Jungtinių Tautų ir globalios politikos skyriaus vedėja Neringa Juodkaitė-Putrimienė.
Organizatoriai dėkoja mokiniams už dalyvavimą ir domėjimąsi politologijos sritimi.