Biologijos pamoka LSMU pataloginės anatomijos klinikoje

8b ir 8d klasių mokiniai, baigę biologijos kursą, turėjo puikią galimybę įgytas teorines žinias apie žmogaus kūno organus ir organų ligas įtvirtinti stebėdami juos savo akimis ir klausydami medicininio – mokslinio įtaigaus aiškinimo – pasakojimo, apsilankę LSMU Patologinės anatomijos klinikoje.Mokiniams buvo įdomu pamatyti žmogaus kepenis, pažeistas alkoholio, besivystant kepenų cirozei. Kasą pažeistą pankreatito. Kaip atrodo žmogaus širdis įvykus infarktui, bei netipiškai padidėjusią širdį nuo alkoholio ir rūkymo, atsivėrusias skrandžio opas. Realiai pamatė kaip atrodo plaučių alveolės išsivysčius plaučių enfizemai,plaučių vėžiui, kaip sunyksta ir pajuosta plaučiai – tai rūkymo pasekmės. Mokinių dėmesį prikaustė penkių mėnesių žmogaus vaisiaus dydis ir išsivystymas. Mirkiniuose matė dažnai mokinių nesuvokiamą organą – blužnį. Susipažino su organus sudarančiomis sveikomis ląstelėmis ir kaip atrodo organas pakenktas vėžinių ląstelių. Į šią pažintinę biologijos pamoką kitoje erdvėje mokiniai vyko su biologijos mokytoja Skaiste Jakiene.
Dėkojame Klinikos darbuotojoms už įdomią biologijos pamoką.