Daugiakalbis mokytojų kolektyvas

8d klasės mokiniai Modestas Paulauskas ir Jokūbas Griežė atliko tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kokiomis užsienio kalbomis kalba mūsų mokyklos pedagogai.
Tyrimo rezultatai parodė, kad mokyklos pedagogų kolektyvas yra daugiakalbis, nes moka 12 užsienio kalbų: rusų, anglų, lenkų, vokiečių, italų, prancūzų, ispanų, katalonų, latvių, ukrainiečių, baltarusių, čekų. Net devyniomis užsienio kalbomis mokytojai galėtų vesti savo dalyko pamokas.
Pasak vokiečių kalbos mokytojos Jurgitos Valentukonienės, bent dvi ar daugiau užsienio kalbų mokantis žmogus yra atviresnis aplinkai, labiau tolerantiškas skirtingiems požiūriams, gebantis komunikuoti, besidomintis naujovėmis, mėgstantis keliauti.
Mokytoja ragina nuolat tobulinti užsienio kalbos žinias ir galbūt pradėti mokytis dar vieną užsienio kalbą.
Pasauliniai tyrimai įrodė, kad užsienio kalbos mokymasis aktyvina smegenis, lavina atmintį, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, gebėjimą susikaupti.
Keliomis kalbomis šnekantys asmenys yra netgi geresni vairuotojai, kadangi kalbant gebama persijungti iš vienos kalbos į kitą, geriau paskirstomas dėmesys kelioms užduotims iš karto, o tai labai aktualu vairuojant. Tai nustatė JAV atliktas tyrimas.
Džiugu, kad daugiakalbę ir inetgruotu ugdymu grindžiamą mokyklos sistemą plėtoja daugiakalbis pedagogų kolektyvas.
Daugiau nuotraukų galite rasti mokyklos „Facebook“ puslapyje.