Ekskursija į kardiologijos institutą

Mokyklos dešimtokai su chemijos mokytoja Rita Juočienė, etikos mokytoja Giedre Banelienė ir biologijos mokytoja Elona Petrošienė apsilankė MA Kardiologijos instituto ląstelių kultūrų laboratorijoje.  Vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ieva Serapinienė, buvusi mūsų mokyklos mokinė, supažindino mokinius su kamieninių ląstelių šiuolaikiška laboratorija, kamieninių ląstelių tyrimais ir terapinio pritaikymo galimybėmis gydant vėžinius susirgimus. Mokiniai stebėjo pro mikroskopą žiurkių kamienines ląsteles ir žmogaus vėžines ląsteles. Diskutavo ar etiška naudoti kamienines ląsteles gydymo tikslams, ar tai gali būti finansinis naudos šaltinis? Svarstyta, kaip alternatyva etiškas problemos sprendimas – kamieninių ląstelių paėmimas iš suaugusio žmogaus audinių, nes šis paėmimas nepažeidžia žmogaus teisės į gyvybę.