Erasmus+KA2 projekto mobilumo vizitas Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje

Kovo 4-8 dienomis Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje vyko Erasmus+ KA2 programos mokyklų mainų partnerystės projekto „Anglų kalba socialiniam verslumui“ veiklų savaitės renginiai.

Projekto partneriai atvyko iš 5 šalių – Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Ispanijos ir Italijos. Dalyviai  rengė pristatymus apie socialinį verslumą, klausėsi paskaitų apie rinkos tyrimus, žaisdami žaidimus mokėsi suprasti, kaip veikia tikra rinka. Didžiulis iššūkis visiems buvo bendravimas anglų kalba, nes iš skirtingų šalių partnerių sudarytose grupėse teko dalintis patirtimi, klausytis įvairių gyvenimo istorijų, iš kurių išaiškėjo, kad net žmonės su įvairiomis negaliomis šiandieninėje visuomenėje pamažu  integruojasi ar yra integruojami į darbo rinką.

Projekto dalyviai buvo supažindinti ir su Lietuvos istorija Valdovų rūmuose. Veiklas paįvairino apsilankymas Sadauskų sodyboje, kur buvo pristatytos lietuviško maisto gaminimo tradicijos. Projekto dalyviai lankėsi blynų restorane „Pirmas blynas“, kurio savininkas  Timas van Wijkas pasidalino savo realiai sėkmingo socialinio verslo pavyzdžiu.

Erasmus+ programos projektai ne tik suteikia galimybę skirtingoms tautoms bendradarbiauti įgyvendinant projekto idėją. Tai yra neįkainojama patirtis – bendrystės, naujų patirčių, suvokimų. Ir nors mes kalbame skirtingomis kalbomis, visi siekiame panašių tikslų.

Projekto koordinatorė Džilda Railienė