Erasmus+ projektas „English for Social Entrepreneurship“ 2018-2020 m.m.

                              

Džiugina puiki projekto pradžia

Kauno miesto Juozo Urbšio katalikiškos mokyklos mokiniai bei mokytojai sėkmingai pradėjo veiklas Erasmus+ KA2 programos mokyklų mainų partnerystės projekte „Anglų kalba socialiniam verslumui“.

2018 m. lapkričio 5-9 dienomis, anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ programos projektų iniciatorė Džilda Railienė kartu su kolega muzikos mokytoju Algimantu Balčiumi bei keturiais aštuntų klasių mokiniais Benu Litvinavičium, Matu Bandzevičium, Paulina Davidonyte bei Kamile Šiupšinskaitė dalyvavo projekto veiklose Sučavos miesto Spiru Haret mokykloje Rumunijoje.

Savaitė tikrai neprailgo: mokiniai pristatė savo šalis ir mokyklas, kurių buvo net šešios. Projektą koordinuoja būtent ši Rumunijos mokykla, o partnerių mokytojai bei mokiniai atvyko iš Turkijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos bei Lietuvos.

Mokiniai dalyvavo seminare apie socialinį verslumą, kurio metu sužinojo kas tai yra, kas buvo socialinio verslumo idėjos pradininkas, nagrinėjo, kūrė bei pristatė įvairias situacijas, dirbami tarptautinėse komandose. Spiru Haret mokyklos anglų kalbos mokytojas vedė mokiniams pamoką, kurios metu jie išmoko specifinių žodžių bei posakių, susijusių su socialiniu verslumu. Reikėjo atlikti ir namų darbus mokiniai gavo užduotį sukurti pristatymą apie įžymų verslininką, kurį vėliau pristatė projekto dalyviams.

Kad darbas mokykloje neprailgtų, vykome į garsius avalynės fabrikus Marelbo ir Nikolis, kuriuose mokiniai susipažino su batų gamyba bei marketingu. Taip pat apžiūrėjome Sučavos miesto lankytinas vietas, lankėmės garsiuose šalies vienuolynuose.

Džiaugiamės turėdami galimybę dalyvauti šiame projekte ir tikimės, kad tai bus sėkmingas startas mokiniams ateityje ne tik kuriant savo verslą, bet ir padedant kitiems žmonėms pritaikyti jų gebėjimus praktikoje bei versle.