Erasmus+ projektas „English for Social Entrepreneurship“ 2018-2020 m.m.

                              

Brošiūros:


Socialinio verslumo projektas – puiki karjeros planavimo galimybė

Kauno Juozo Urbšio progimnazijos bendruomenės nariams prieššventinė savaitė prasidėjo neįprastai. Mokyklos atstovai Jokūbas Radavičius (7b), Inesa Kolpakovaitė (8b), Heidė Kunickaitė (8b), Ieva Zubrickaitė (8c) su mokytojais Džilda Railiene ir Algimantu Balčiumi, dalyvavo baigiamosiose Erasmus+ projekto „English for Social Entrepreneurship” (2018-1-RO01-KA229- 049626_3) virtualiose veiklose.
Dėl užklupusios pandemijos projekto dalyviams nepavykus susitikti planuotame vizite Italijoje, kolegos iš Ariano Irpino miesto „Ruggero II“ vidurinės mokykos, padedami projekto partnerių, susitikimą suorganizavo virtualioje erdvėje.
Virtuali ugdomoji projektinė veikla vyko 2020 metų gruodžio viduryje Google Meet platformoje. Dalyvaudami įvairiose projekto partnerių organizuojamose veiklose, mokiniai pristatė savo sukurtus verslo planus bei pademonstravo skaidres apie žymius savo šalies antreprenerius, gilino žinias integruotoje anglų kalbos ir verslumo pamokoje. Viso projekto metu dalyviai nuolat tobulino bendravimo anglų kalba bei IT naudojimo įgūdžius, dalinosi žiniomis, idėjomis ir patirtimi apie socialinį verslumą.
Mokiniams šis projektas suteikė puikią galimybę pabendrauti su šios srities profesionalais, įgyti žinių apie tai, kas yra socialinis verslas ir kaip jį sukurti,. Projektas pasitarnavo kaip puiki karjeros ugdymo galimybė – pažinti save verslo srityje. Mokytojams tai buvo tarptautinė erdvė dalintis profesinėmis žiniomis bei praktikomis.
Neįprastas virtualus baigiamasis projekto susitikimas išmokė projekto organizatorius koncentruotis į esminius dalykus. Sistemingas projekto koordinatorių bendravimas bei bendradarbiavimas WhatsApp platformoje lėmė sėkmingą projekto baigimą virtualioje erdvėje.
Projektas finansuotas Europos Sąjungos lėšomis.
Projekto koordinatorė, anglų k. mokytoja Džilda Railienė


2020 m. vasario 10-16 d. mokyklos komanda dalyvavo Erasmus+ projekto „Anglų kalba socialiniam verslumui“ partnerių mokykloje Lenkijoje.
Vizito metu dalyviai pristatė pranešimus apie reikalavimus socialinio verslo kūrimui kiekvienoje šalyje, kūrė prezentacijas projekto tema, dalyvavo įvairiose edukacijose, pažintinėse išvykose.
Dalyviai lankėsi Aušvice, kur susipažino su šios istorinės vietos pasakojimu. Pažintinės veiklos Krokuvoje ir pasivažinėjimas rogėmis, traukiamomis arklių visus pralinksmino ir sužavėjo.
Erasmus+ projektų veiklos dalyviams palieka neišdildomus įspūdžius. Dalyviai įgyja žinių, lavina įvairius įgūdžius, mokosi bendrauti ir bendradarbiauti tarptautinėse komandose. O naujos pažintys dažnai perauga į tvarią, ilgalaikę draugystę.


Erasmus+ projekto „Anglų kalba socialiniam verslumui“ vizito Ispanijoje veiklos

Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai keliavo į partnerių mokyklą Ispanijoje. Visą 2020 m. rugsėjo mėnesio savaitę – 23-27 dienomis – 7-8 klasių mokiniai Rūta Gatautytė, Erika Jasaitytė, Aivaras Dulskis, Redas Krivickas ir mokytojai Džilda Railienė, Jurga Daubarienė, Algimantas Balčius projekto „Anglų kalba socialiniam verslumui“ veiklas vykdė „Los Olivos“ Agustinos mokykloje Malagoje.
Mokinių pristatymai ir kitas gausios projektinės veiklos tapo nemažu iššūkiu, nes Ispanijos oras įkaito net iki 41° C.
Projekto dalyvius partneriai nudžiugino ir edukacijomis. Įdomi pažintinė ekskursija Nerja urvuose visus gerokai atvėsino. Dalyviai liko sužavėti Malagos provincijoje esančiu Rondos miestu tarp dviejų tarpeklių, kurių gylis siekia daugiau kaip 100 metrų. Taip pat gerėjosi ne tik kerinčiais gamtos vaizdais, bet ir miesto architektūra ir istorija.
Dalyviai jėgas išbandė jūroje plaukdami baidarėmis ir banglentėmis.
Erasmus+ programa suteikia unikalias galimybes mokytojams ir mokiniams pažinti kitas šalis, jų istoriją, kultūrą, tradicijas, o joje dalyvaujantys projekto partneriai nustebina puikiai organizuotomis veiklomis.


Mokyklos atstovai dalyvavo ERASMUS+ veiklose Turkijoje

2019 m.  balandžio 29 – gegužės 6 dienomis mokyklos atstovai dalyvavo Erasmus+ projekto „English for Social Entrepreneurship“ veiklų savaitėje partnerių mokykloje Samsuno mieste, Turkijoje.
Mokyklą atstovavo 8 klasių mokinės Simona Perminaitė, Agnė Žaliauskaitė, Kamilė Šiupšinskaitė, Milena Steponkevičiūtė bei mokytojos Džilda Railienė ir Jurga Daubarienė.
Mokinės pristatė rinkos tyrimo rezultatus ir socialinio verslo idėją. Dalyvavo integruotose projekto veiklose, edukacijose, bendravo su kitų šalių mokiniais anglų kalba.


Erasmus+KA2 projekto mobilumo vizitas Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje

2019 m. kovo 4-8 dienomis Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje vyko Erasmus+ KA2 programos mokyklų mainų partnerystės projekto „Anglų kalba socialiniam verslumui“ veiklų savaitės renginiai.

Projekto partneriai atvyko iš 5 šalių – Rumunijos, Lenkijos, Turkijos, Ispanijos ir Italijos. Dalyviai  rengė pristatymus apie socialinį verslumą, klausėsi paskaitų apie rinkos tyrimus, žaisdami žaidimus mokėsi suprasti, kaip veikia tikra rinka. Didžiulis iššūkis visiems buvo bendravimas anglų kalba, nes iš skirtingų šalių partnerių sudarytose grupėse teko dalintis patirtimi, klausytis įvairių gyvenimo istorijų, iš kurių išaiškėjo, kad net žmonės su įvairiomis negaliomis šiandieninėje visuomenėje pamažu  integruojasi ar yra integruojami į darbo rinką.

Projekto dalyviai buvo supažindinti ir su Lietuvos istorija Valdovų rūmuose. Veiklas paįvairino apsilankymas Sadauskų sodyboje, kur buvo pristatytos lietuviško maisto gaminimo tradicijos. Projekto dalyviai lankėsi blynų restorane „Pirmas blynas“, kurio savininkas  Timas van Wijkas pasidalino savo realiai sėkmingo socialinio verslo pavyzdžiu.

Erasmus+ programos projektai ne tik suteikia galimybę skirtingoms tautoms bendradarbiauti įgyvendinant projekto idėją. Tai yra neįkainojama patirtis – bendrystės, naujų patirčių, suvokimų. Ir nors mes kalbame skirtingomis kalbomis, visi siekiame panašių tikslų.

Projekto koordinatorė Džilda Railienė


Džiugina puiki projekto pradžia

Kauno miesto Juozo Urbšio katalikiškos mokyklos mokiniai bei mokytojai sėkmingai pradėjo veiklas Erasmus+ KA2 programos mokyklų mainų partnerystės projekte „Anglų kalba socialiniam verslumui“.

2018 m. lapkričio 5-9 dienomis, anglų kalbos mokytoja, Erasmus+ programos projektų iniciatorė Džilda Railienė kartu su kolega muzikos mokytoju Algimantu Balčiumi bei keturiais aštuntų klasių mokiniais Benu Litvinavičium, Matu Bandzevičium, Paulina Davidonyte bei Kamile Šiupšinskaitė dalyvavo projekto veiklose Sučavos miesto Spiru Haret mokykloje Rumunijoje.

Savaitė tikrai neprailgo: mokiniai pristatė savo šalis ir mokyklas, kurių buvo net šešios. Projektą koordinuoja būtent ši Rumunijos mokykla, o partnerių mokytojai bei mokiniai atvyko iš Turkijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos bei Lietuvos.

Mokiniai dalyvavo seminare apie socialinį verslumą, kurio metu sužinojo kas tai yra, kas buvo socialinio verslumo idėjos pradininkas, nagrinėjo, kūrė bei pristatė įvairias situacijas, dirbami tarptautinėse komandose. Spiru Haret mokyklos anglų kalbos mokytojas vedė mokiniams pamoką, kurios metu jie išmoko specifinių žodžių bei posakių, susijusių su socialiniu verslumu. Reikėjo atlikti ir namų darbus mokiniai gavo užduotį sukurti pristatymą apie įžymų verslininką, kurį vėliau pristatė projekto dalyviams.

Kad darbas mokykloje neprailgtų, vykome į garsius avalynės fabrikus Marelbo ir Nikolis, kuriuose mokiniai susipažino su batų gamyba bei marketingu. Taip pat apžiūrėjome Sučavos miesto lankytinas vietas, lankėmės garsiuose šalies vienuolynuose.

Džiaugiamės turėdami galimybę dalyvauti šiame projekte ir tikimės, kad tai bus sėkmingas startas mokiniams ateityje ne tik kuriant savo verslą, bet ir padedant kitiems žmonėms pritaikyti jų gebėjimus praktikoje bei versle.