Erasmus+ projektas „Environmental Green Gate Schools“ 2018-2020 m.m.

2019 m. rugsėjo 21-28 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komanda – mokytojos Evelina Bujanauskienė, Loreta Stankevičienė, Inga Kelpšė ir 7 klasių mokiniai Inesa Kolpakovaitė, Heidė Kunickaitė, Dovilė Plukytė, Povilas Vaičys bei Aironas Zybartas – dalyvavo trečiajame Erasmus+ KA2 programos projekto „Environmental Green Gate Schools“ susitikime Vokietijoje. Projekto mokymo(si) veiklos vyko Amberg mieste, Gregor Mendel vardo gimnazijoje, kuri yra viena iš šio projekto partnerių.
Erasmus+ programos dalyviai turėjo galimybę pažinti Vokietijos istoriją, kultūrą, tradicijas, apsilankyti „Energijos taupymo centre“ ir Ensdorf mieste esančiame „Atsinaujinančios energijos centre“ ir net Miunchene vykstančioje „Oktoberfest“ šventėje bei Niurnberge esančiame dokumentacijos centre (ten anksčiau buvo nacių partijos susitikimų vieta).
Mokiniai ir mokytojai buvo supažindinti su Gregor Mendel gimnazijos erdvėmis, dalyvavo chemijos pamokoje, lankėsi dailės dirbtuvėse, netoli mokyklos esančiame Ambergo miške susipažino su ten augančiais augalais.
Baigiamajame vakare kiekviena šalis pristatė pranešimą apie gimtinėse esančius pėsčiųjų takus, kuriais pasivaikščiojus galima rasti „Žaliosios sienos“ augalų.

2019 m. gegužės 20-24 dienomis mokykloje vyko Erasmus+ programos mokyklų mainų partnerystės projekto „Environmental Green Gate Schools“ veiklos-renginiai.
Projekto partneriai iš Rumunijos, Italijos, Prancūzijos, Graikijos ir Vokietijos aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje klausėsi paskaitos apie žalių sienų įrengimą, jų laistymo ir apšvietimo sistemas, VDU Kauno Botanikos sode sužinojo, į kokias augalų savybes reikėtų atkreipti dėmesį projektuojant laistymo ir apšvietimo sistemas, mokiniai dalyvavo edukacijoje „Popieriaus gamyba iš antrinių žaliavų“, lankėsi Kadagių slėnyje.
Veiklas paįvairino apsilankymas Sadauskų sodyboje, kur buvo pristatytos lietuviško maisto gaminimo tradicijos, ir Trakuose vykusi kibinų gaminimo edukacija. Dalyviai buvo supažindinti ir su Lietuvos istorija Valdovų rūmuose.
Erasmus+ programos projektai suteikia galimybę skirtingoms tautoms bendradarbiauti, todėl iš skirtingų šalių atvykę dalyviai įgyja neįkainojamos patirties: ne menku iššūkiu tapo bendravimas anglų kalba, nes įvairiatautėse grupėse teko ne tik dalintis patirtimi, kurti augalų kompozicijas – terariumus, naudojantis interaktyvia mobiliąja programėle keliauti po Kauno senamiestį, bet ir pristatyti savo sukurtų žalių sienų laistymo ir apšvietimo sistemas.

2019 m. sausio 28 – vasario 2 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komanda – įvairių dalykų mokytojos Džilda Railienė, Skaistė Jakienė, Evelina Bujanauskienė bei 8 klasių mokiniai Aistis Malinauskas, Danas Jackūnas, Jokūbas Griežė, Austėja Povilaitytė bei Ieva Kazlauskaitė – dalyvavo Erasmus+ KA2 programos projekto „Environmental Green Gate Schools“ mokymo(si) veiklose. Veiklos vyko Šatelro mieste, Žorž Sand vardo mokykloje, kuri yra šio projekto koordinatorė.

Projekto idėja – skatinti mokinių sąmoningą požiūrį į aplinkos išsaugojimą, ugdyti kūrybiškumą, generuojant idėjas apie žaliosios aplinkos kūrimą, augalų apšvietimo bei laistymo sistemų kūrimą ir t.t. Tad viešnagės Prancūzijoje metu dalyviai kūrė žaliosios sienos prototipą, rengė pristatymus apie savo šalyse augančius augalus, jų maistines bei gydomąsias savybes.

Laisvalaikiu projekto dalyviai – šešių šalių komandos iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Vokietijos, Rumunijos bei Lietuvos – lankėsi didingoje Šenonso pilyje, kuri yra viena iš pačių įspūdingiausių Luaros slėnių pilių, atominėje elektrinėje, apžiūrėjo Šatelro bei Puatje miestų centrą, gėrėjosi senovės architektūros statiniais.