Erasmus+ projektas „Environmental Green Gate Schools“ 2018-2020 m.m.

     

 

Vasario 10–12 dienomis Kauno Juozo Urbšio progimnazijos atstovai susitiko su kitų šalių projekto partneriais virtualiose Erasmus+ KA 229 projekto “Environmental Green Gate Schools” veiklose. Užsitęsusi pandemija pakoregavo projekto veiklų grafiką, o mainų vizitus teko perkelti į virtualią erdvę.

Virtualių veiklų savaitėje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos. Nuotolines veiklas organizavo Italijos ir Rumunijos partneriai. Italų moksleiviai pristatė pačių sukurtą Green App mobiliają aplikaciją, į kurią įtraukė visų šalių prezentacijas apie kiekvienoje šalyje paplitusius vaistingus ir kulinarijoje naudojamus augalus. Taip pat dalyviai virtualiai susipažino su Eden parku, kuriame daug dėmesio skiriama įvairių šiuolaikinių technologijų panaudojimui aplinkosaugos srityje, buvo apsilankyta Rovereto mieste ir partnerių mokykloje.

Dalyvius sudomino prancūzų moksleivių sukurta skelbimų lenta – bendradarbiavimo aplinka “Padlet”. QR kodų pagalba dalyviai analizavo informaciją apie Edeno sode esančius objektus, skaitė jų aprašymus tiek savo, tiek kitų partnerių šalių kalbomis.

Ekologinės idėjos, būdai, kaip originaliai panaudoti senus ir jau nebereikalingus daiktus, taip įtraukė mokinius, kad diskusijos apie estetišką, praktišką ir stilingą senų daiktų prikėlimą antram gyvenimui užtruko bei persikėlė į asmenines dalyvių bendravimo platformas.

Projekto veiklos dalyviams pagilino žinias apie ekologiją ir tvarų vartojimą. Jo metu buvo išbandytos įvairios ekologinės iniciatyvos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose projekto partnerių šalyse. Dalyviai taip pat lavino socialinius, kalbinius, IT įgūdžius ir įgijo naujų patirčių. „Labai džiugino galimybė dalyvauti šiame projekte. Kol pasaulio nebuvo užklupusi pandemija, aplankiau kitas šalis, susipažinau su jų kraštovaizdžiu, kultūra, tradicijomis”, – įspūdžiais dalinosi projekto dalyvė Inesa. „Erasmus+ projektas padėjo įveikti baimę bendrauti anglų kalba, kalbėti prieš auditoriją, lavinome ir IKT įgūdžius, susiradome bendraamžių draugų – pasidžiaugė kiti projekte dalyvavę progimnazijos mokiniai. „Tai pirmasis tarptautinis projektas, kurio veiklose dalyvavau nuo pradžios iki pabaigos, įgijau daug vertingos patirties projekto vadyboje, žinių ekologijos srityje, buvo įdomu bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis iš kitų projekto šalių mokyklų. Norėtųsi, kad Erasmus+ projektai tęstųsi progimnazijoje”, – teigė IT mokytoja Evelina Bujanauskienė.

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ programos lėšomis.

Kauno Juozo Urbšio progimnazijos projekto koordinatorė

Anglų kalbos mokytoja Džilda Railienė


2019 m. gruodžio 2 – 8 d. mokyklos komanda – mokytojos Džilda Railienė, Skaistė Jakienė, Kolomba Bulotienė bei šeši 6-8 klasių mokiniai – Smiltė Rainytė, Aina Urbaitė, Inesa Kolpakovaitė, Heidė Kunickaitė, Justas Janavičius ir Redas Krivickas dalyvavo Erasmus+ projekto „Environmental Green Gate Schools“ veiklose partnerių mokykloje Graikijoje.

Projekto mokymo(si) veiklos vyko Komotini miesto mokykloje, kuri yra viena iš šio projekto partnerių. Mokiniai ir mokytojai buvo supažindinti su mokyklos erdvėmis, ugdymo(si) veiklų išskirtinumais.
Projekto komandos iš Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Rumunijos ir Graikijos atliko namų darbų užduotis: parengė pristatymus apie savo šalies tradicinius patiekalus, pristatė ir giedojo savo šalies himnus.
Vėliau dalyvii dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse – mokėsi gaminti prieskoninę druską, darė kalėdines dekoracijas. Didelis dėmesys skirtas ekologijai ir jos kultūrai.
Erasmus+ programos dalyviai turėjo galimybę pažinti Graikijos istoriją, kultūrą, tradicijas. Informatyvios edukacijos vyko Komotini miesto archeologijos muziejuje. Dalyviai aplankė Drama miesto centrinį parką ir hidroelektrinę.
Projekto vizitų metu tarpkultūrinės komunikacijos gebėjimai suteikia galimybę mokiniams informatyviai bendrauti kitų šalių aplinkoje.


2019 m. rugsėjo 21-28 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komanda – mokytojos Evelina Bujanauskienė, Loreta Stankevičienė, Inga Kelpšė ir 7 klasių mokiniai Inesa Kolpakovaitė, Heidė Kunickaitė, Dovilė Plukytė, Povilas Vaičys bei Aironas Zybartas – dalyvavo trečiajame Erasmus+ KA2 programos projekto „Environmental Green Gate Schools“ susitikime Vokietijoje. Projekto mokymo(si) veiklos vyko Amberg mieste, Gregor Mendel vardo gimnazijoje, kuri yra viena iš šio projekto partnerių.
Erasmus+ programos dalyviai turėjo galimybę pažinti Vokietijos istoriją, kultūrą, tradicijas, apsilankyti „Energijos taupymo centre“ ir Ensdorf mieste esančiame „Atsinaujinančios energijos centre“ ir net Miunchene vykstančioje „Oktoberfest“ šventėje bei Niurnberge esančiame dokumentacijos centre (ten anksčiau buvo nacių partijos susitikimų vieta).
Mokiniai ir mokytojai buvo supažindinti su Gregor Mendel gimnazijos erdvėmis, dalyvavo chemijos pamokoje, lankėsi dailės dirbtuvėse, netoli mokyklos esančiame Ambergo miške susipažino su ten augančiais augalais.
Baigiamajame vakare kiekviena šalis pristatė pranešimą apie gimtinėse esančius pėsčiųjų takus, kuriais pasivaikščiojus galima rasti „Žaliosios sienos“ augalų.


2019 m. gegužės 20-24 dienomis mokykloje vyko Erasmus+ programos mokyklų mainų partnerystės projekto „Environmental Green Gate Schools“ veiklos-renginiai.
Projekto partneriai iš Rumunijos, Italijos, Prancūzijos, Graikijos ir Vokietijos aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje klausėsi paskaitos apie žalių sienų įrengimą, jų laistymo ir apšvietimo sistemas, VDU Kauno Botanikos sode sužinojo, į kokias augalų savybes reikėtų atkreipti dėmesį projektuojant laistymo ir apšvietimo sistemas, mokiniai dalyvavo edukacijoje „Popieriaus gamyba iš antrinių žaliavų“, lankėsi Kadagių slėnyje.
Veiklas paįvairino apsilankymas Sadauskų sodyboje, kur buvo pristatytos lietuviško maisto gaminimo tradicijos, ir Trakuose vykusi kibinų gaminimo edukacija. Dalyviai buvo supažindinti ir su Lietuvos istorija Valdovų rūmuose.
Erasmus+ programos projektai suteikia galimybę skirtingoms tautoms bendradarbiauti, todėl iš skirtingų šalių atvykę dalyviai įgyja neįkainojamos patirties: ne menku iššūkiu tapo bendravimas anglų kalba, nes įvairiatautėse grupėse teko ne tik dalintis patirtimi, kurti augalų kompozicijas – terariumus, naudojantis interaktyvia mobiliąja programėle keliauti po Kauno senamiestį, bet ir pristatyti savo sukurtų žalių sienų laistymo ir apšvietimo sistemas.


2019 m. sausio 28 – vasario 2 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komanda – įvairių dalykų mokytojos Džilda Railienė, Skaistė Jakienė, Evelina Bujanauskienė bei 8 klasių mokiniai Aistis Malinauskas, Danas Jackūnas, Jokūbas Griežė, Austėja Povilaitytė bei Ieva Kazlauskaitė – dalyvavo Erasmus+ KA2 programos projekto „Environmental Green Gate Schools“ mokymo(si) veiklose. Veiklos vyko Šatelro mieste, Žorž Sand vardo mokykloje, kuri yra šio projekto koordinatorė.

Projekto idėja – skatinti mokinių sąmoningą požiūrį į aplinkos išsaugojimą, ugdyti kūrybiškumą, generuojant idėjas apie žaliosios aplinkos kūrimą, augalų apšvietimo bei laistymo sistemų kūrimą ir t.t. Tad viešnagės Prancūzijoje metu dalyviai kūrė žaliosios sienos prototipą, rengė pristatymus apie savo šalyse augančius augalus, jų maistines bei gydomąsias savybes.

Laisvalaikiu projekto dalyviai – šešių šalių komandos iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Vokietijos, Rumunijos bei Lietuvos – lankėsi didingoje Šenonso pilyje, kuri yra viena iš pačių įspūdingiausių Luaros slėnių pilių, atominėje elektrinėje, apžiūrėjo Šatelro bei Puatje miestų centrą, gėrėjosi senovės architektūros statiniais.