Erasmus+ projektas “Inventions and Cultural Behaviour“ 2016-2018 m.m.

Projekto tinklapis>>


Vykdomos veiklosErasmus+ programa – sėkmingas projekto finalas

2018 m. rugsėjo 12-14 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokytojos Džilda Railiene ir Kolomba Bulotienė dalyvavo Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ baigiamajame tarptautiniame mokytojų susitikime Benedikte (Slovėnijoje). Susitikime dalyvavo mokytojai iš partnerių šalių – Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos – mokyklų. Šio projekto vykdymą ir įgyvendinimą koordinavo Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla.

Pirmąją vizito dieną dalyviai svečiavosi Benedikto pagrindinėje mokykloje. Mokiniai išradingai pristatė projekte nagrinėtas temas. Pasitarimo metu buvo aptarti projekto rezultatai ir galutinis produktas, kurį paruošė šį projektą koordinavusios mokyklos mokytojos. Projekto dalyviai gvildeno iškilusias problemas ir ieškojo sprendimo būdų.

Mokytojai ne tik dirbo ir apibendrino projekto rezultatus, bet dalyvavo kultūrinėje programoje, kurią paruošė partneriai iš Slovėnijos. Dalyviai aplankė Slovėnijos sostinę Liublianą ir žavėjosi šios žaliausios Europos sostinės architektūra, plaukiojo Liublianicos upe, klausėsi gidės pasakojimų. Apžiūrėtas ir Mariboro miestas. Tai antras pagal dydį miestas Slovėnijoje, įsikūręs ant Dravos upės krantų. Mokytojai plaukė plaustu Dravos upe ir klausėsi slovakų liaudies melodijų. Taip pat apsilankyta Technikos muziejuje. Nuostabi Slovėnijos gamta, kalnai ir vynuogynai dalyviams paliko didžiulį įspūdį. Atsisveikinimo vakarėlyje dalyviai negailėjo vienas kitam gražių žodžių ir padėkų už puikią partnerystę, savitarpio supratimą bei pagalbą.

Šis Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projektas bei įvairios jo veiklos nepaliko abejingų. Mokytojai dalinosi edukacine patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, tobulino daugiakalbystės bei IKT įgūdžius, o mokiniai ne tik daug sužinojo apie žmonijos išradimus ir kultūrinį elgesį, tačiau mėgavosi tarptautine bendryste, jiems tai buvo galimybė pamatyti save kitoje aplinkoje, susipažinti su kitų šalių kultūra, patobulinti savo žinias bei įgūdžius.

Projekto veiklos baigėsi, tačiau bendradarbiavimas tarp mokyklų tęsiasi. Dėkojame Erasmus+ KA2 programai už suteiktą galimybę mokytis, mokyti ir tobulėti, bendrauti bei bendradarbiauti.


2018 m. gegužės 14-18 d. trys Kauno Juozo Urbšio katalikiškos mokyklos aštuntokės Emilija Petrauskaitė, Milda Gadliauskaitė, Rugilė Rankauskaitė kartu su anglų kalbos mokytojomis Džilda Railiene ir Renata Urbonavičiene bei muzikos mokytoja Jurga Daubariene, dailės mokytoja Jolanta Jočiene dalyvavo Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ mokymo(si) susitikime Stambule. Jame taip pat dalyvavo mokiniai bei jų mokytojai iš partnerių šalių – Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos – mokyklų.

Svečius sutiko Stambulo mokyklos mokiniai savo tautiniais šokiais, pakvietę prisijungti visus projekto dalyvius. Entuziastingai pašokę draugystės šokį, kibome į darbus. Visų projekte dalyvusių partnerių šalių mokyklų mokiniai pristatė savo paruoštas prezentacijas apie išradimus medicinos srityje, akcentuodami kaip jie pakeitė žmonių gyvenimą. Taip pat mokiniai pademonstravo sukurtus filmukus, skaidres apie mokslininkus ar gydytojus, kurių moksliniai išradimai, tyrimai jau pasitarnavo žmonijos labui bei sėkmingai prisideda prie efektyvaus ligų gydymo bei jų prevencijos.

Visi Erasmus+ KA2 projekto dalyviai gėrėjosi nuostabaus grožio kraštovaizdžiu, šalies kultūriniu paveldu. Aplankėme Mėlynąją mečetę, kitaip vadinamą Sultono Ahmedo mečete, taip pat vieną žymiausių Stambulo architektūros šedevrų – Šv. Sofijos soborą, Haya Sofya. Ši bažnyčia iškilo 6 amžiuje, vėliau ji buvo paversta mečete, o šiuo metu čia įkurtas muziejus. Pabuvojome ir unikalioje Bazilikos cisternoje – vandens saugykloje. Šio požeminio statinio stogą laiko 336 kolonos, kurių aukštis siekia net 8 metrus.

Perėjome per Didįjį Stambulo turgų, Grand Bazaar. Veikianti nuo 15 amžiaus, ši turgavietė yra laikoma viena didžiausių dengtų turgaviečių pasaulyje. Pamatėme ir įspūdingo dydžio Topkapi sultono rūmus, kuriuose valdovai gyveno apie 4 šimtmečius. Dabar čia įkurtas muziejus. Pabuvojome Miniaturk miniatiūrų parke, kuris yra tarsi daugelio kultūrų ir civilizacijų simbolis, o taip pat istorijos, technologijų ir islamo mokslo muziejuje ir dar daugelyje kitų įdomių Stambulo lankytinų vietų.

Šis Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projektas bei įvairios jo veiklos nepalieka abejingų. Mokytojai dalinasi edukacine patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, tobulina daugiakalbystės bei IKT įgūdžius, o mokiniai ne tik mėgaujasi tarptautine bendryste, jiems tai ir galimybė pamatyti save kitoje aplinkoje. Be to, gyvendami šeimose, jie susipažįsta su šalies kultūriniais ypatumais, papročiais, tradicijomis, o sugrįžę tęsia draugystes socialiniuose tinkluose.


2017 m. spalio 23-27 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mokinės Augustina Vepštaitė, Miglė Girdauskaitė ir anglų kalbos mokytojos Džilda Railienė, Renata Urbonavičienė, plėtros skyriaus vedėja Jurga Daubarienė dalyvavo Erasmus+ KA2 programos projekto ,,Išradimai ir kultūrinis elgesys“ mokymo ir mokymosi susitikime A Pobra do Karaminalyje, Galisijos regione, Ispanijoje. Į šį susitikimą atvyko mokiniai ir jų mokytojai iš projekte dalyvaujančių šalių (Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos) mokyklų.

Projekte dalyvusių šalių mokyklų mokiniai pristatė savo paruoštus pristatymus apie naudojamus maisto saugojimo ir gaminimo būdus. Taip pat demonstravo sukurtus trumpametražius filmus apie populiarų patiekalą ar maisto gaminį šalyje.

Erasmus+ KA2 projekto dalyviai turėjo galimybę grožėtis nuostabais Ispanijos kraštovaizdžiais. Mokytojai ir mokiniai susipažino su Galisijos regiono istorija, lankėsi muziejuose, profesinėje mokykloje, pamatė kaip pakuojami įvairūs maisto produktai, kad išlaikytų geriausias maistines savybes. Plaukdami po Atlantano vandenyną stebėjo kaip auginamos midijos, turėjo galimybę jų paragauti.

Dalyviai aplankė Šv. Jokūbo katedrą Santjago de Komposteloje. Į šį miestą Šv. Jokūbo keliu (Camino de Santiago) traukia tūkstančiai piligrimų. Tiek Šv. Jokūbo kelias, kuris prasideda Prancūzijoje, tiek Santjago de Kompostelos miesto senamiestis įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Vizito metu dalyvius žavėjo ne tik Erasmus+ KA2 programos veiklos ir profesinės patirtys ar išvykos metu pamatyti objektai, įspūdį paliko ir mokinių tarpkultūrinis bendravimas ir komunikacija.

Projekto dalyviai dėkoja Erasmus+ KA2 programai už galimybę pažinti, patirti, atrasti ir pasidalinti.


2017 m. rugsėjo 29 d. mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis Renata Urbonavičiene ir Džilda Railiene vykdant projekto Erasmus+ KA2 projekto “Inventions and Cultural Behaviour“ veiklas dalyvavo edukacinėse veiklose Druskininkuose. Mokiniai turėjo galimybę kepti šakočius ir susipažinti su šio skanėsto kepimo paslaptimis.

Projekte nagrinėjami žmonijos išradimai IT, maisto gamybos bei medicinos srityje ir jų poveikis žmonių gyvenimui bei jų kultūriniam elgesiui. Vykstama į partnerių šalių mokyklas, pristatomos atliktos veiklos, kuriami bendri, projekte numatyti produktai, dalinamasi gerąja patirtimi, dalyvaujama kultūrinėse, pažintinėse veiklose.


2017 m. gegužės 22-26 d. Kauno J. Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos dešimtokai Justinas Katinas, Karolina Pociūtė, Viktorija Paulauskaitė bei anglų kalbos mokytoja Džilda Railienė ir projekto bendraautorė Kolomba Bulotienė dalyvavo Erasmus+ KA2 programos projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ mokymo(si) susitikime Kapujoje (Italijoje). Projekte dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš partnerių šalių (Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Ispanijos) mokyklų

Dalyviai iš Lietuvos buvo sutikti Italijos ITET FEDERICO II mokyklos mokinių, kurie atliko muzikinę programą. Visų projekte dalyvusių partnerių šalių mokyklų mokiniai pristatė pranešimus apie įvairius informacinių technologijų išradimus, kurie pakeitė žmonijos gyvenimą ir netgi jų elgesį. Mokiniai iš Lietuvos pasitelkė JAV verslo magnato ir išradėjo, vieno „Apple“ kompanijos įkūrėjų Steve Jobso biografijos faktus, jo motyvuojančias mintis, kalbėjo apie prietaisus, kuriuos jis sukūrė.

Visi Erasmus+ KA2 programos projekto dalyviai turėjo galimybę pasigėrėti nuostabaus grožio kraštovaizdžiu. Dalyviai aplankė į Romą, Koliziejų, Panteoną, Ispanijos laiptus, pasigrožėjo didingais senamiesčio fontanais. Taip pat dalyviai aplankė Karališkuosius Kazertos rūmus, kuriuos XVIII-ajame a. suprojektavo italų inžinierius ir architektas Luigi Vanvitelli, grožėjosi Vezuvijaus vaizdu Neapolyje. Taip pat užsuko ir į mokslinių išradimų parodą „Citta della Scienza“, lankėsi įvairiuose muziejuose, skanavo tradicinius itališkas patiekalus, šoko tautinius šokius, dainavo įvairiomis kalbomis.

Kauno J. Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla dalyvauja ne viename Erasmus+ KA2 programos projekte. Erasmus+ KA2 programos iniciatyvos šios mokyklos mokinius motyvuoja ir skatina siekti tolesnio tobulėjimo. Programa prisideda prie mokinių gebėjimų ir kompetencijų gerinimo, pažįstant kitų šalių tradicijas, kultūras ir istoriją.


2017 m. gegužės 22-26 dienomis tarptautinio Erasmus+ KA2 programos projekto „Inventions and Cultural Behaviour“ dalyviai – 10-tų klasių mokiniai Justinas Katinas, Karolina Pociūtė, Viktorija Paulauskaitė, anglų kalbos mokytoja Džilda Railiene bei būrelio vadovė Kolomba Bulotienė – išvyko į projekto partnerių mokyklą Italijoje, Capua mieste.

Mokiniai ir mokytojai dalyvaus projektinėje veikloje mokykloje, taip pat aplankys miesto muziejus bei kitus lankytinus objektus, susiras naujų draugų bei parsiveš naujų idėjų kitiems projekto etapams.


2017 m. vasario 6-10 dienomis mūsų mokyklos 8c klasės mokiniai Domantas Jokubauskas, Rokas Dapšys, Rokas Kamblevičius bei anglų kalbos mokytoja Džilda Railienė ir socialinė pedagogė Kristina Žilienė lankėsi Sibiu mieste, Rumunijoje, kur vyko tarptautinio Erasmus+ KA2 programos projekto „Inventions and Cultural Behaviour“ partnerių šalių susitikimas.

Susitikimas organizuotas nedideliame kaimelyje, kalnų apsuptyje įsikūrusioje mokykloje, kur svečius iš Lenkijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos pasitiko labai šventiškai: mokiniai šoko tautinius šokius, dainavo liaudies dainas, visų pasveikinti atvyko ir Poiana Sibiului meras. Čia vyko įvairios projektinės veiklos: projekto logotipų pristatymas, diskusijos apie išradimų svarbą maisto, medicinos, IT technologijų srityje. Komandose dirbo ir bendravo ne tik mokytojai, bet ir mokiniai.

Kad nors akies krašteliu pamatytume vietos grožį, skirtas laikas ir pasivaikščiojimui po kalnų kaimelį. Apžiūrėjome Sibiu miesto senamiestį, centrinę miesto aikštę, lankėmės miesto muziejuje. Teko pabuvoti ir Sigišoaros mieste, kuris yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą irgarsėja gražiu senamiesčiu.

Savaitė pralėkė nepastebimai. Grįžome praturtėję bendryste, patobulinę užsienio kalbų įgūdžius ir pasiryžę toliau tęsti projekto veiklas, analizuoti pasirinktus išradimus ir jų poveikį tautos kultūriniam elgesiui.


Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje sėkmingai vykdomas tarptautinis Erasmus+  KA2 programos projektas „Inventions and Cultural Behaviour“. Vasario 4-12 dienomis 8c klasės mokiniai Rokas Dapšys, Rokas Kamblevičius ir Domantas Jokubauskas su anglų kalbos mokytoja Džilda Railiene bei socialine pedagoge Kristina Žiliene išvyksta į projekto partnerių mokyklą Rumunijoje, Poiana Sibiu mieste. Ten aštuntokai bendraamžiams iš Lenkijos, Turkijos, Rumunijos, Slovėnijos, Ispanijos ir Italijos pristatys pačių kurtą filmuką apie mūsų mokyklą bei su IT mokytojų Loretos ir Evelinos pagalba kurtus logotipus, dalyvaus projektinėje veikloje, lankys muziejus bei kitus žymius objektus.


Puiki projekto pradžia – kelias į sėkmę

2016 m. lapkričio 13-17 d. mūsų mokykloje vyko tarptautinis ERASMUS+ KA2 Strateginės Partnerystės projekto, „Inventions and Cultural Behaviour“ (Išradimai ir kultūrinis elgesys) 2016-1-LT01-KA219-023185_1 (hashcode 073AB015E4863I93) dalyvių iš Lenkijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos, Rumunijos susitikimas. Vizito metu apibrėžtos mokyklų dalyvių teisės ir pareigos įgyvendinant dvejus metus truksiančio projekto tikslus – analizuoti senų ir naujų išradimų poveikį įvairių kultūrų žmonėms. Projekto dalyviai kalbėjo apie konkrečias veiklas, dalyvavo įvairiuose susitikimuose, edukacinėse veiklose, susijusiose su projekto tematika.


2016 m. lapkričio 16 d. svečius priėmė Kauno miesto savivaldybė. Apie Kauno miestą ir jame vykstančias veiklas papasakojo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas V. Popovas. Susitikime dalyvavo Kauno miesto Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja O. Visockienė ir vyr. specialistė I. Vitkauskienė. Vedėjo pavaduotoja pristatė švietimo sistemą Lietuvoje, kalbėjo apie jos įgyvendinimą Kauno mieste. Susitikime taip pat dalyvavo Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos direktorius P. Martinaitis ir pedagogai, vykdantys šio projekto veiklas: Dž. Railienė, K. Bulotienė, J. Daubarienė, R. Latvelienė, K. Žilienė.

Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla yra šio projekto koordinatorė.

Agentūra ir EK neatsako už šiame straipsnyje pateiktos informacijos panaudojimą ir turinį.


2016 m. lapkričio 14-17 dienomis Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje mokykloje vyks pirmasis tarptautinio Erasmus+ KA2 programos projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ susitikimas su šešiais projekto partneriais iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Turkijos.

Projekto tikslas – ugdyti moksleivių socialinius, kalbinius ir tiksliųjų mokslų įgūdžius, padėti jiems įsitvirtinti visuomenėje ir darbo rinkoje.

Kauno Juozo Urbšio katalikiška mokykla yra projekto koordinatorė.

Projekto darbo grupė: P. Martinaitis, Dž. Railienė, K. Bulotienė, R. Latvelienė, J. Daubarienė, R. Urbonavičienė.