Erasmus+ projekto „Žaliosios mokyklos“ viešnagė Prancūzijoje

Sausio 28 – vasario 2 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos komanda – įvairių dalykų mokytojos Džilda Railienė, Skaistė Jakienė, Evelina Bujanauskienė bei 8 klasių mokiniai Aistis Malinauskas, Danas Jackūnas, Jokūbas Griežė, Austėja Povilaitytė bei Ieva Kazlauskaitė – dalyvavo Erasmus+ KA2 programos projekto „Environmental Green Gate Schools“ mokymo(si) veiklose. Veiklos vyko Šatelro mieste, Žorž Sand vardo mokykloje, kuri yra šio projekto koordinatorė.

Projekto idėja – skatinti mokinių sąmoningą požiūrį į aplinkos išsaugojimą, ugdyti kūrybiškumą, generuojant idėjas apie žaliosios aplinkos kūrimą, augalų apšvietimo bei laistymo sistemų kūrimą ir t.t. Tad viešnagės Prancūzijoje metu dalyviai kūrė žaliosios sienos prototipą, rengė pristatymus apie savo šalyse augančius augalus, jų maistines bei gydomąsias savybes.

Laisvalaikiu projekto dalyviai – šešių šalių komandos iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Vokietijos, Rumunijos bei Lietuvos – lankėsi didingoje Šenonso pilyje, kuri yra viena iš pačių įspūdingiausių Luaros slėnių pilių, atominėje elektrinėje, apžiūrėjo Šatelro bei Puatje miestų centrą, gėrėjosi senovės architektūros statiniais.