Europos kalbų dienos paminėjimas mokykloje

• Siekiant paminėti rugsėjo mėn. 26 d. Europos kalbų dieną mokykloje visą savaitę buvo vykdomos integruotos dalyko ir užsienio kalbų pamokos. Taip pat tą dieną užsienio kalbų mokytojai pamokas organizuos tematiškai skirtas aptarti Europos daugiakalbystei. Kaip pasakyti – „Europos kalbų diena“ visomis kalbomis, kurių mokoma mokykloje galite susipažinti čia:
  • Pirmą kartą Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais. Mokykloje taip pat tapo įprasta paminėti šią dieną. Šįkart 5-8 klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos atliko kūrybinius darbus ir projektus:
    • 5b ir 5 c klasių mokiniai susipažino su Europos šalimis ir jų vėliavomis.
    • Septintokai savo plakate paminėjo kalbas, kuriomis kalbama Europoje.
    • 8b ir 8c klasių mokiniai projektiniuose darbuose pristatė pasirinktą Europos šalį, jos kalbą, sostinę, plotą gyventojų skaičių, valstybinę kalbą bei žymias asmenybes.
    • 8a klasės mokiniai ieškojo informacijos apie žinomų užsienio šalių aktorių ir dainininkų mokamas kalbas. Įdomu tai, kad visi pagrindiniai filmo „Haris Poteris“ aktoriai moka bent 3 užsienio kalbas. Šie faktai tik įrodo, kaip svarbu mokytis kuo daugiau kalbų.
  • Užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni! Taip pat kviečiame susipažinti su mokinių kūrybiniais ir projektiniais darbais – 4 aukšte, prie vokiečių kalbos kabineto.
  • Veiklas organizavo vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Jazukevičienė
  • Antrų, trečių ir ketvirtų klasių mokiniai su anglų kalbos mokytojomis Ingrida Urbutiene ir Kristina Bareikiene mokėsi pasisveikinti įvariomis kalbomis ir pagamino vėliavėlių girliandas, kurios papuošė mokyklą. 5a, 6b ir 7c klasių mokiniai sprendė Kahoot užduotis apie Europos šalių kalbas.
  • KŪRYBIŠKA PAŽINTIS SU EUROPOS KALBOMIS! 2c klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Džilda Railiene paminėjo Europos kalbų dieną. Mokiniai atliko kūrybinius darbus ir taip susipažino su vėliavų įvairovę Europoje.
  • ANGLIŠKI UŽRAŠAI DRABUŽIUOSE. 👗 5a ir 5d klasių foto konkursas skirtas Europos kalbų dienai- Mano marškinėliai kalba angliškai. Konkursą rengė anglų kalbos mokytoja Renata Urbonavičienė.
  • Tarpkultūriniai skirtumai kaip ir užsienio kalbos išskiria valstybes vieną nuo kitos. Kviečiame susipažinti, kaip skirtingose šalyse kitaip įvardijami gyvūnų skleidžiami garsai. Mokiniai šiuos skirtumus aptarė pamokų metu.