Gimtosios kalbos diena

Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną 4c klasės mokiniai su mokytoja Rūta Račkauskaite mokėsi integruofami lietuvių kalbos ir dailės pamokas.

Kiekvienas mokinys kūrėme atskirus knygos lapus apie pasirinktą lietuvių autorių bei jo knygą ir aprašėme kuo mums įdomus bei svarbus yra autorius, ką jo knyga mums papasakoja.

Vėliau mokiniai atlikdami užduotis grupėsk kūrė knygos viršelį. Taip mokiniai sukūrė įdomią klasės knygą apie įdomiausius bei labiausiai patikusius autorius ir jų knygas.

2b klasės mokiniai su mokytoja Lina Elena Gustaitiene paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.
📌 Mokiniai sužinojo, kodėl tokia diena minima. Mokėsi globoti, puoselėti ir gerbti savo gimtąją kalbą.
Užsiėmimų metu mokiniai sekė pasakas be galo, jas iliustravo. Susipažino su lietuvių kalbos tarmėmis, skaitė tarmiškai. Vieni mokiniai bandė kurti dirbtinę kalbą, kiti ją suprasti.
📌 Antrokai kviečia saugoti ir branginti savo gimtąją kalbą.

1b klasės mokiniai su mokytoja Aiste Kavaliauskaite minėjo Gimtosios kalbos dieną.
Pirmokai aptarė, ką jiems reiškia lietuvių kalba, rinko jiems gražiausią lietuvišką raidę, klausėsi poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio apie gimtąją kalbą ir kūrė raidę – herojų.