Integruota vokiečių kalbos ir biologijos pamoka „Vandens kokybės tyrimas“

Progimnazijoje jau ketvirtus metus įgyvendinant „CLILiG@Litauen – integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje“ vyko integruota vokiečių kalbos ir biologijos pamoka „Vandens kokybės tyrimas“.

7b klasės mokiniai, naudodami EkoLabbox lagaminėlio reagentus tyrė fosfato, amonio, nitrato, nitrito jonų ir pH koncentraciją mokyklos vandentiekio vandenyje, šulinio vandenyje ir Plytupio upelio, esančio Romainiuose, vandenyje. Gauti rezultatai buvo palyginti su geriamojo vandens parametrais. Vandens kokybės tyrimo metu nustatyta:

• Mokyklos vandentiekio vanduo yra puikios kokybės ir tinkamas gerti.
  • Šulinio vandenyje buvo viršyta fosfatų norma, todėl jis nerekomenduojamas gerti.
  • Plytupio upelio vandenyje fosfatų ir amonio jonų koncentracija viršija leistiną normą. Šie rodikliai rodo, kad upelio vanduo yra užterštas trąšų ir skalbimo priemonių likučiais.

Integruotos pamokos metu mokiniai įsitikino, kad net gerai nemokant užsienio kalbos daug terminų ir dalykinių žodžių vokiečių kalba galima suprasti. Integruotą pamoką vedė vokiečių kalbis mokytoja Raimonda Jazukevičienė ir biologijos mokytoja Elona Petrošienė.