Integruotas projektas „Kalėdiniai kepiniai“

Gruodžio mėn. vyko integruoto technologijų, užsienio kalbų ir informacinių technologijų projekto „Kalėdiniai kepiniai“ veiklos. Projekto veiklos vyko 5-tų klasių mokinimas, jas koordinavo mokytojos Evelina Bujanauskienė ir Raimonda Jazukevičienė.

Projekto etapai:

1️⃣ etapas. Technologijų pamokoje mokiniai su technologijų mokytojais Evelina Bujanauskiene ir Vitu Gulbinu aptarė Kalėdinių kepinių asortimentą, sudarė produktų sąrašą, kurie yra dažniausiai naudojami kepiniuose, kepė imbierinius sausainius ir juos dekoravo.

2️⃣ etapas. Mokiniai turėjo dažniausiai naudojamų, Kalėdiniuose kepiniuose, produktų pavadinimus išsiversti į kitas užsienio kalbas. Užsienio kalbų pamokose anglų kalbos mokytojos Ina Puidokienė ir Ingrida Urbutienė, rusų kalbos mokytojai Ala Kakoškina ir Sergej Kozlov, prancūzų mokytoja Renata Urbonavičienė, vokiečių mokytoja Raimonda Jazukevičienė mokinius ne tik konsultavo dėl produktų pavadinimų rašymo ir tarimo, bet ir aptarė, kokie Kalėdiniai tradiciniai kepiniai populiarūs tose šalyse.

3️⃣ etapas. Informacinių technologijų pamokose mokytoja Evelina Bujanauskienė su mokiniais kūrė virtualias knygas naudodami bookcreator.com aplinką, kuriose buvo pateiktos dažniausiai kepiniuose naudojamų produktų iliustracijos ir jų pavadinimai įvairiomis užsienio kalbomis.

4️⃣ etapas. Baigiamąsias projekto pamokas mokinimas vedė IT ir technologijų mokytoja Evelina Bujanauskienė ir vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Jazukevičienė. Pamokos pradžioje mokiniai su mokytojomis aptarė reikalingų produktų sąraše pateiktų ingredientų pavadinimus užrašytus užsienio kalbomis (anglų, rusų, vokiečių, prancūzų). Vėliau mokiniai atliko užduotis: pateiktą receptą su įvairiomis užsienio kalbomis parašytais pavadinimais, turėjo užrašyti lietuvių kalba; sudėlioti traškių imbierinių sausainių gaminimo proceso eigą reikiama tvarka. Netradicinę pamoką užbaigė viktorina Kahoot platformoje, kur mokiniai pademonstravo savo įgytas žinias.