^Atgal į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Kryptingas meninis ugdymas

Efektyvaus mąstymo centras

Sielovada

Pradinis ugdymas

Oxford university Press Resource Centre

Nuotolinė matematikos mokyklėlė

El. Dienynas

Partneriai

Erasmus+ projektas “Inventions and Cultural Behaviour“

 erasmuserasmus logotipasauthor

Projekto tinklapis>>

Vykdomos veiklos

erasmusSpalio 23-27 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mokinės Augustina Vepštaitė, Miglė Girdauskaitė ir anglų kalbos mokytojos Džilda Railienė, Renata Urbonavičienė, plėtros skyriaus vedėja Jurga Daubarienė dalyvavo Erasmus+ programos projekto ,,Išradimai ir kultūrinis elgesys“ mokymo ir mokymosi susitikime A Pobra do Karaminalyje, Galisijos regione, Ispanijoje. Į šį susitikimą atvyko mokiniai ir jų mokytojai iš projekte dalyvaujančių šalių (Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos) mokyklų.

Projekte dalyvusių šalių mokyklų mokiniai pristatė savo paruoštus pristatymus apie naudojamus maisto saugojimo ir gaminimo būdus. Taip pat demonstravo sukurtus trumpametražius filmus apie populiarų patiekalą ar maisto gaminį šalyje.

Erasmus+ projekto dalyviai turėjo galimybę grožėtis nuostabais Ispanijos kraštovaizdžiais. Mokytojai ir mokiniai susipažino su Galisijos regiono istorija, lankėsi muziejuose, profesinėje mokykloje, pamatė kaip pakuojami įvairūs maisto produktai, kad išlaikytų geriausias maistines savybes. Plaukdami po Atlantano vandenyną stebėjo kaip auginamos midijos, turėjo galimybę jų paragauti. 

Dalyviai aplankė Šv. Jokūbo katedrą Santjago de Komposteloje. Į šį miestą Šv. Jokūbo keliu (Camino de Santiago) traukia tūkstančiai piligrimų. Tiek Šv. Jokūbo kelias, kuris prasideda Prancūzijoje, tiek Santjago de Kompostelos miesto senamiestis įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

Vizito metu dalyvius žavėjo ne tik Erasmus+ programos veiklos ir profesinės patirtys ar išvykos metu pamatyti objektai, įspūdį paliko ir mokinių tarpkultūrinis bendravimas ir komunikacija.

Projekto dalyviai dėkoja Erasmus+ programai už galimybę pažinti, patirti, atrasti ir pasidalinti.


sakotis3

Rugsėjo 29 d. mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis Renata Urbonavičiene ir Džilda Railiene vykdant projekto Erasmus+ projekto “Inventions and Cultural Behaviour“ veiklas dalyvavo edukacinėse veiklose Druskininkuose. Mokiniai turėjo galimybę kepti šakočius ir susipažinti su šio skanėsto kepimo paslaptimis.

sakotis1sakotis2sakotis4

Projekte nagrinėjami žmonijos išradimai IT, maisto gamybos bei medicinos srityje ir jų poveikis žmonių gyvenimui bei jų kultūriniam elgesiui. Vykstama į partnerių šalių mokyklas, pristatomos atliktos veiklos, kuriami bendri, projekte numatyti produktai, dalinamasi gerąja patirtimi, dalyvaujama kultūrinėse, pažintinėse veiklose.


italija1

2017 m. gegužės 22-26 d. Kauno J. Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos dešimtokai Justinas Katinas, Karolina Pociūtė, Viktorija Paulauskaitė bei anglų kalbos mokytoja Džilda Railienė ir projekto bendraautorė Kolomba Bulotienė dalyvavo Erasmus+ projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ mokymo(si) susitikime Kapujoje (Italijoje). Projekte dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš partnerių šalių (Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Ispanijos) mokyklų.

italija2

Dalyviai iš Lietuvos buvo sutikti Italijos ITET FEDERICO II mokyklos mokinių, kurie atliko muzikinę programą. Visų projekte dalyvusių partnerių šalių mokyklų mokiniai pristatė pranešimus apie įvairius informacinių technologijų išradimus, kurie pakeitė žmonijos gyvenimą ir netgi jų elgesį. Mokiniai iš Lietuvos pasitelkė JAV verslo magnato ir išradėjo, vieno „Apple“ kompanijos įkūrėjų Steve Jobso biografijos faktus, jo motyvuojančias mintis, kalbėjo apie prietaisus, kuriuos jis sukūrė.

italija3

Visi Erasmus+ projekto dalyviai turėjo galimybę pasigėrėti nuostabaus grožio kraštovaizdžiu. Dalyviai aplankė į Romą, Koliziejų, Panteoną, Ispanijos laiptus, pasigrožėjo didingais senamiesčio fontanais. Taip pat dalyviai aplankė Karališkuosius Kazertos rūmus, kuriuos XVIII-ajame a. suprojektavo italų inžinierius ir architektas Luigi Vanvitelli, grožėjosi Vezuvijaus vaizdu Neapolyje. Taip pat užsuko ir į mokslinių išradimų parodą „Citta della Scienza“, lankėsi įvairiuose muziejuose, skanavo tradicinius itališkas patiekalus, šoko tautinius šokius, dainavo įvairiomis kalbomis.

Kauno J. Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla dalyvauja ne viename Erasmus+ projekte. Erasmus+ programos iniciatyvos šios mokyklos mokinius motyvuoja ir skatina siekti tolesnio tobulėjimo. Programa prisideda prie mokinių gebėjimų ir kompetencijų gerinimo, pažįstant kitų šalių tradicijas, kultūras ir istoriją. 


erasmusGegužės 22-26 dienomis tarptautinio Erasmus+ projekto „Inventions and Cultural Behaviour“ dalyviai – 10-tų klasių mokiniai Justinas Katinas, Karolina Pociūtė, Viktorija Paulauskaitė, anglų kalbos mokytoja Džilda Railiene bei būrelio vadovė Kolomba Bulotienė – išvyko į projekto partnerių mokyklą Italijoje, Capua mieste.

Mokiniai ir mokytojai dalyvaus projektinėje veikloje mokykloje, taip pat aplankys miesto muziejus bei kitus lankytinus objektus, susiras naujų draugų bei parsiveš naujų idėjų kitiems projekto etapams. 


 

 2017 m. vasario 6-10 dienomis mūsų mokyklos 8c klasės mokiniai Domantas Jokubauskas, Rokas Dapšys, Rokas Kamblevičius bei anglų kalbos mokytoja Džilda Railienė ir socialinė pedagogė Kristina Žilienė lankėsi Sibiu mieste, Rumunijoje, kur vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Inventions and Cultural Behaviour“ partnerių šalių susitikimas.

rumunija1ruminija3ruminija4

Susitikimas organizuotas nedideliame kaimelyje, kalnų apsuptyje įsikūrusioje mokykloje, kur svečius iš Lenkijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos pasitiko labai šventiškai: mokiniai šoko tautinius šokius, dainavo liaudies dainas, visų pasveikinti atvyko ir Poiana Sibiului meras. Čia vyko įvairios projektinės veiklos: projekto logotipų pristatymas, diskusijos apie išradimų svarbą maisto, medicinos, IT technologijų srityje. Komandose dirbo ir bendravo ne tik mokytojai, bet ir mokiniai.

Kad nors akies krašteliu pamatytume vietos grožį, skirtas laikas ir pasivaikščiojimui po kalnų kaimelį. Apžiūrėjome Sibiu miesto senamiestį, centrinę miesto aikštę, lankėmės miesto muziejuje. Teko pabuvoti ir Sigišoaros mieste, kuris yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą irgarsėja gražiu senamiesčiu.

Savaitė pralėkė nepastebimai. Grįžome praturtėję bendryste, patobulinę užsienio kalbų įgūdžius ir pasiryžę toliau tęsti projekto veiklas, analizuoti pasirinktus išradimus ir jų poveikį tautos kultūriniam elgesiui.


ruminija

elogo1elogo2

Juozo Urbšio katalikiškoje pagrindinėje mokykloje sėkmingai vykdomas tarptautinis Erasmus+ projektas „Inventions and Cultural Behaviour“. Vasario 4-12 dienomis 8c klasės mokiniai Rokas Dapšys, Rokas Kamblevičius ir Domantas Jokubauskas su anglų kalbos mokytoja Džilda Railiene bei socialine pedagoge Kristina Žiliene išvyksta į projekto partnerių mokyklą Rumunijoje, Poiana Sibiu mieste. Ten aštuntokai bendraamžiams iš Lenkijos, Turkijos, Rumunijos, Slovėnijos, Ispanijos ir Italijos pristatys pačių kurtą filmuką apie mūsų mokyklą bei su IT mokytojų Loretos ir Evelinos pagalba kurtus logotipus, dalyvaus projektinėje veikloje, lankys muziejus bei kitus žymius objektus.


Urbsio MOKYKLA logoerasmus

Puiki projekto pradžia – kelias į sėkmę

2016 m. lapkričio 13-17 dienomis mūsų mokykloje vyko tarptautinis ERASMUS+ KA2 Strateginės Partnerystės projekto, „Inventions and Cultural Behaviour“ (Išradimai ir kultūrinis elgesys) 2016-1-LT01-KA219-023185_1 (hashcode 073AB015E4863I93) dalyvių iš Lenkijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos, Rumunijos susitikimas. Vizito metu apibrėžtos mokyklų dalyvių teisės ir pareigos įgyvendinant dvejus metus truksiančio projekto tikslus – analizuoti senų ir naujų išradimų poveikį įvairių kultūrų žmonėms. Projekto dalyviai kalbėjo apie konkrečias veiklas, dalyvavo įvairiuose susitikimuose, edukacinėse veiklose, susijusiose su projekto tematika.

erasmus1erasmus2erasmus3

erasmus4erasmus5

2016 m. lapkričio 16 d. svečius priėmė Kauno miesto savivaldybė. Apie Kauno miestą ir jame vykstančias veiklas papasakojo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas V. Popovas. Susitikime dalyvavo Kauno miesto Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja O. Visockienė ir vyr. specialistė I. Vitkauskienė. Vedėjo pavaduotoja pristatė švietimo sistemą Lietuvoje, kalbėjo apie jos įgyvendinimą Kauno mieste. Susitikime taip pat dalyvavo Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos direktorius P. Martinaitis ir pedagogai, vykdantys šio projekto veiklas: Dž. Railienė, K. Bulotienė, J. Daubarienė, R. Latvelienė, K. Žilienė.

Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla yra šio projekto koordinatorė.

Agentūra ir EK neatsako už šiame straipsnyje pateiktos informacijos panaudojimą ir turinį.


2016 m. lapkričio 14-17 dienomis Kauno Juozo Urbšio katalikiškoje mokykloje vyks pirmasis tarptautinio Erasmus + projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ susitikimas su šešiais projekto partneriais iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Turkijos.

Projekto tikslas – ugdyti moksleivių socialinius, kalbinius ir tiksliųjų mokslų įgūdžius, padėti jiems įsitvirtinti visuomenėje ir darbo rinkoje.

Kauno Juozo Urbšio katalikiška mokykla yra projekto koordinatorė.

Projekto darbo grupė: P. Martinaitis, Dž. Railienė, K. Bulotienė, R. Latvelienė, J. Daubarienė, R. Urbonavičienė.

renata2renata3renata1

Erasmus+

Ugdymas karjerai

Informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos 2017  Kauno Juozo Urbšio katalikiška vidurinė mokykla