^Atgal į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Kryptingas meninis ugdymas

Efektyvaus mąstymo centras

Sielovada

Pradinis ugdymas

Oxford university Press Resource Centre

Nuotolinė matematikos mokyklėlė

El. Dienynas

Partneriai

Pradinis ugdymas

 • Šeimų šventė-viktorina

  Gegužės 29 d. mokykloje vyko šeimų šventė-viktorina. Į šventę susirinkius 2b, 2c, 3b klasių mokinius ir jų šeimų narius pasveikino mokyklos direktorius Paulius Martinaitis. Renginyje skambėjo eilėraščių posmai, dainos, fleitų ir dūdelių muzika, vyko 2b klasės vaidinimas „Onytė vabalų šalyje“. Daug džiaugsmo suteikė šeimų viktorina, kurioje dalyvavo tėvelių ir vaikų komandos. Aktyviausieji žaidė lietuvių žaidimą „Graži mūsų šeimynėlė“. Visus sužavėjo šeimų muzikiniai pasirodymai ir mokinių šokis ir daina „Pasakų šaly“ su pačių gamintais skėčiais. Šventės pabaigoje svečiams dalinant ypatinguosius skėčius mokytojos V. Mickevičienė, S. Maštaitienė ir L. Urbonavičienė linkėjo, kad šie skėčiai saugotų šeimas nuo negandų...

  sviesele1sviesele2sviesele3

 • Rytmetys „Matavimo priemonės“

  Gegužės 24 dieną 2c klasėje (mokytoja L.Urbonavičienė) svečiavosi Kauno technikos kolegijos dėstytoja Skirmantė Mockevičienė. Irmantės mama mokiniams vedė pamoką apie matavimo priemones. Papasakojo, kaip senovėje žmonės matuodavo ilgį, masę ir tūrį. Supažindino su pagrindiniais matavimo prietaisais ir matavimo dydžiais. Didžiausio susidomėjimo sulaukė mažų daiktų matavimui skirtas slankmatis ir dinamometras – prietaisas jėgai matuoti. 
  Dėkojame Irmantės mamai Skirmantei Mockevičienei už labai įdomią ir naudingą pamoką.
  lor1lor2lor3
   
 • Renginys „Aš minu dviratuku“

  Gegužės 19 dieną mokyklos aikštyne vyko renginys „Aš minu dviratuku“. Jame dalyvavo antrokai ir trečiokai, o renginį vedė 3b klasės mokytoja Violeta Mickevičienė ir 2c klasės mokytoja Loreta Urbonavičienė. Užduočių ir estafečių metu mokiniai mokėsi saugaus eismo taisyklių važinėjant dviračiu. Lavino fizines savybes: valią, ištvermę, judesių koordinaciją, ryžtą, drąsą. Džiugu, jog renginyje dalyvavo ir mokinių tėvai. Mokytojų parengtos užduotys vaikams suteikė džiugių emocijų, pasitikėjimo savo jėgomis.

  dviratukas3dviratukas1dvirtaukas2

 • Ketvirtokai keliauja

  Mokslo metai baigiasi. Verčiame paskutinius vadovėlių puslapius. Kai saulutė spigina į langus, mokiniams darosi vis sunkiau išsėdėti savo suoluose. Todėl 4a (mokytoja Rasa Krivickienė) ir 4c (mokytoja Larisa Kolėdienė) klasių mokiniai, siekdami įtvirtinti ir apibendrinti pasaulio pažinimo pamokų medžiagą, išsiruošė į Vilnių. Čia jie apžiūrėjo Gedimino aikštėje esančius architektūros paminklus, lankėsi Vilniaus arkikatedroje ir jos požemiuose. Lietuvos nacionaliniame muziejuje susipažino su senovės amatais, sužinojo, kaip buvo kariaujama senovėje, matavosi kario šarvus. Kelionės pabaigoje mokiniai apsilankė Planetariume, klausėsi pasakojimo apie pasaulio žemynų susidarymą, pakartojo Saulės sistemos planetas, stebėjo dangų ir mokėsi atpažinti žinomiausius žvaigždynus. Kelionė buvo labai įdomi ir naudinga.

  ketvirtokai1ketvirtokai2ketvirtokai3ketvirtokai4

 • Panemunės pilių grafienės istorija

  Gegužės 16 dieną 2b ir 2c klasių mokiniai vyko į ekskursiją ir dalyvavo pažintinėje kultūrinėje programoje „Panemunės pilių grafienės istorija“. Mokiniai aplankė Raudondvario dvaro ansamblį,  –ant Palemono piliakalnio, Seredžiuje, minėjo tūkstantmetės Lietuvos istorijos liudininkus, susipažino su Veliuonos miesteliu ir dalyvavo edukacinėje programoje „Veliuona – vėlių deivė. Ką slepia Veliuonos piliakalniai“, lankėsi Panemunės pilyje, Raudonės pilyje veikiančioje mokykloje, iš pilies bokšto stebėjo Nemuno panoramą. Lankydamiesi Raudonės ir Skirsnemunės pilyse mokiniai atrado skirtumus tarp gynybinės ir reprezentacinės pilies, sužinojo istorijas, legendas. Šios kelionės metu susipažino su Lietuvos pilių istorija, patyrė džiugių emocijų.

  loreta1loreta2loreta3loreta4

 • Rytmečiai 2a klasėje

  Paskutinę balandžio mėnesio savaitę 2a klasėje lankėsi Laimutės ir Gabijos tėveliai. Tėveliai labai sėkmingai įsiliejo į vaikų ugdomąją veiklą. Visiems buvo be galo įdomu sužinoti, kuo užsiima tėveliai, kuo ypatingos jų profesijos, kokius išskirtinius pomėgius jie turi, pademonstravo, ką jie geba, moka, dirba.  

  Apie viešojo saugumo tarnybą papasakojo Gabijos tėvelis. Vaikai sužinojo, ką veikia, kokiose karinėse operacijose ir misijose dalyvauja šios profesijos atstovai. Buvo įdomu sužinoti, kokias charakterio savybes reikia ugdyti, norint tapti specialiųjų pajėgų kariu. Buvo parodytas edukacinis filmukas. Pamokos pabaigoje visi norintieji galėjo pasimatuoti šalmą, apžiūrėti kitas darbo priemones, reikalingas šios profesijos atstovams.

  edita7edita2edita3

  Apie padavėjo barmeno specialybės savitumus pasakojo Laimutės tėvelis. Vaikai susipažino su pagrindinėmis šios profesijos taisyklėmis, apžiūrėjo aprangą, mokėsi padengti stalą pagal visus reikalavimus, lankstyti servetėles. Bandė rankose išlaikyti padėklus su keliomis stiklinėmis, ant rankų nešti ne vieną lėkštę. Atliko tėvelio sugalvotas linksmas užduotis.

  edita1edita5

  edita6edit5edita4

  Tikimės, kad mokiniams įsirėžė į atmintį šios netradicinės pamokos. Teigiamas tėvų požiūris ir įsitraukimas į ugdymo procesą skatina vaikus veikti, atrasti, džiaugtis atradimais, sukelia vaikams geras emocijas.

 • Jaunųjų gamtos mylėtojų olimpiada

  ieva zubSveikiname 4c klasės mokinę Ievą Zubrickaitę, Jaunųjų gamtos mylėtojų olimpiadoje užėmusią II vietą. Mergaitę konkursui ruošė mokytoja Larisa Kolėdienė.

 • Konkursas „Augu sveikas ir stiprus“

  4a klasės mokinė Gabrielė Shevchenko (mokytoja Rasa Krivickienė) dalyvavo respublinikiniame piešinių konkurse „Augu sveikas ir stiprus“ ir laimėjo II vietą. Gegužės 19 d. mergaitė buvo pakviesta į Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnaziją, į Olimpinių žaidynių atidarymą atsiimti apdovanojimo ir su olimpiados dalyviais siekti Lietuvos rekordo „Masiškiausias estafetinis plaukimas“. 

  augu1augu2augu3

 • Kūno kultūros pamokoje pažintis su Capoeira

  Gegužės 15 d. 4b klasėje (mokytoja Snieguolė Engelmanė) kūno kultūros pamoką vedė Jorūnės Kazakevičiūtės mama Gintarė Kazakevičienė. Ji vaikus supažindino su Capoeira (tariama „kapueira“) – brazilų kovos menu, sujungiančiu šokį, muziką ir akrobatiką. Mama Gintarė, kurios „kapueiriškas“ vardas Terra, papasakojo, kad Capoeira gimtinė – Brazilija, bet jos šaknys – Afrikoje. XVI a. jis atkeliavo kartu su Afrikos vergais. Negalėdami apsiginti nuo šeimininkų ginklų ir negalėdami susivienyti dėl skirtingų kultūrų, vergai neturėjo galimybės kovoti prieš nelaisvę, tačiau po darbo dienos jie rinkdavosi prie ugnies šokti ir dainuoti. Vyrai šoko ritualinius kovos šokius, kurie greitai peraugo į kovines treniruotes, maskuojamas choreografiniais elementais. Vaikams buvo įdomu klausytis pasakojimo ir patiems išbandyti Capoeira judesius pagal afro-brazilišką muziką. Dėkojame Jorūnės mamai už įdomią kūno kultūros pamoką.

  kuno kultura1kuno kultura2kuno kultura3

 • Rytmetys „Magnetai ir magnetizmas“

  Gegužės 9 dieną 2c klasėje svečiavosi Kauno technikos kolegijos dėstytoja Skirmantė Mockevičienė. Irmantės mama mokiniams papasakojo apie magnetus, kokių rūšių jie būna, kurie yra stipriausi, kokias medžiagas traukia, kokie skysčiai vadinami fero skysčiais ir kaip jie elgiasi prie magneto. Demonstravo ir aiškino, apie magnetinių jėgų linijas bei kodėl išmanusis plastilinas praryja magnetą arba krentant pro varinį vamzdį magnetas yra stabdomas. 

  Dėkojame Irmantės mamai Skirmantei Mockevičienei už labai įdomią ir naudingą pamoką.
  magnetai1magnetai2magnetai3
 • Įdomi ir naudinga išvyka į Kauno gaisrinę

  Kasmet mūsų šalyje dėl įvairių priežasčių kyla šimtai gaisrų, kurie nusineša ne vieno žmogaus gyvybę. Neretai gaisruose žūsta ir vaikai. Ne kartą esame girdėję, kaip vaikai iš gaisro išgelbsti savo mažesniuosius broliukus ir sesutes. Todėl labai svarbu, kad nuo mažų dienų vaikai būtų mokomi saugiai elgtis su ugnimi, žinotų, kaip reikia elgtis kilus gaisrui. Tuo tikslu 4c klasės mokiniai (mokytoja Larisa Kolėdienė) lankėsi Kauno miesto gaisrinėje. Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kas sukelia gaisrus, mokėsi saugiai elgtis su ugnimi, išsiaiškino, kaip elgtis kilus gaisrui, susipažino su gelbėtojo profesija, iš arti pamatė gelbėjimo įrangą ir techniką. Dvi valandos, praleistos Kauno gaisrinėje, pralėkė nepastebimai. Edukacija buvo ne tik naudinga, bet ir labai įdomi.

  gaisrine1gaisrine2gaisrine3

 • Pradinių klasių mokinių padėkos už mokslo metus pamaldos

  inga1Gegužės 11 dieną Kauno Gerojo Ganytojo parapijos bažnyčioje vyko 1-4 klasių mokinių padėkos už mamas ir mokslo metus pamaldos.

  1-2 klasių mokiniai pamaldose apmąstė Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimus, prašė jos užtarimo, meldėsi už mamas, šeimas, ligonius, dėkojo Dievui už mokslo metus. Pamaldoms vadovavo kapelionas kun. Pedro Pich ir tikybos mokytoja s. Inga Rukaitė FMA.

  3-4 kl. mokiniai kartu su Kauno Dainavos progimnazijos 5-6 klasių ugdytiniais dalyvavo padėkos ir susitaikinimo pamaldose tema „Ramybė jums“. Jas vedė tikybos mokytojos Indrė Pamarnackaitė ir s. Inga Rukaitė FMA. Pamaldų metu mokiniai giedojo Taizė bendruomenės giesmes, apmąstė Dievo žodį, meldėsi prie Taizė kryžiaus, norintys turėjo galimybę priimti Susitaikinimo sakramentą.

  inga2inga3inga4

 • Laiškas mamai

  rasa1Gegužės 5 d. 11 val. 4a klasės mokiniai (mokytoja Rasa Krivickienė) dalyvavo vaikų meno projekte „Laiškas mamai 2017“, kurį organizavo menų darželis „Etiudas“. Mokiniai rašė laiškus mamytėms, piešė jų portretus. Nepamiršo ir močiučių. Savo darbus sudėjo į vieną didelį laišką. Taip sveikino viso Dainavos rajono mamytes, seneles su artėjančia Motinos diena. Įdomu tai, kad vaikų mamytes šis laiškas pasieks elektroniniu paštu, nes tobulėjant technologijoms šie mokiniai stengiasi atrasti įvairesnių bendravimo formų!

  Linkime visoms mamytėms ir močiutėms nuostabios Motinos dienos!
  rasa3rasa2
   
 • Mūsų mokykla – geriausių matematikų mokykla

  pangeu1Gausus būrys ketvirtokų dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse „Pangea 2017“ ir pasiekė puikių rezultatų. Ieva Zubrickaitė, Vesta Marmaitė, Aironas Zybartas (mokytoja Larisa Kolėdienė), Martynas Dirsė, Povilas Vaičys, Vanesa Venckutė ir Aleksas Oželis (mokytoja Rasa Krivickienė) sėkmingai įveikė sunkias matematines užduotis ir pateko į antrąjį turą. Sėkmė mažuosius matematikus lydėjo ir antrajame ture: Ieva Zubrickaitė, Aironas Zybartas (mokytoja Larisa Kolėdienė) bei  Martynas Dirsė (mokytoja Rasa Krivickienė) iškovojo trečią vietą, o Povilas Vaičys (mokytoja Rasa Krivickienė) – devintą vietą ir pateko į geriausių Lietuvos matematikų dešimtuką. O mūsų mokykla, paruošusi tiek matematikų, apdovanota diplomu „Geriausių matematikų mokykla“ bei atminimo dovana.

  Sveikiname jaunuosius matematikus ir dėkojame už mokyklos vardo garsinimą.

  pangeu2pangeu13pangeu4

 • Netradicinės pasaulio pažinimo pamokos Vilniuje

  giedre1Balandžio 20 d. 3a, 3b, 3c ir 4b klasių mokiniai bei jų mokytojos (Eglė, Violeta, Giedrė, Snieguolė) lankėsi Vilniuje. Katedros požemiuose vaikai susipažino su Lietuvos didikų laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, pamatė seniausią freską Lietuvoje. Nacionaliniame muziejuje dalyvavo trijose edukacijose. „Vargo mokykloje“ domėjosi, kaip jų amžiaus vaikai mokėsi carinės Rusijos okupuotoje Lietuvoje, edukacijoje „Žalgirio mūšis“ matė 20 kv. metrų mūšio maketą bei sužinojo, kad jame yra beveik 1100 figūrėlių, kurios išlietos ir nudažytos specialiai šiam projektui. Vaikams teko būti žvalgais, surasti makete Vytauto Didžiojo, Jogailos bei Vokiečių ordino magistro figūrėles, vėliau ir nupiešti autentiškas Žalgirio mūšio vėliavas, pabūti vėliavnešiais. Edukacijoje „Senovės lietuvių buitis“ klausėsi pasakojimo apie XVIII a.-XIX a. pabaigos valstiečių gyvenamojo namo patalpų interjerus bei juose esančius įrankius, buities rakandus. Pradinių klasių mokiniai atliko ir praktinę užduotį – grupelėse dėliojo skirtingų Lietuvos regionų tautinių kostiumų dėliones ir spėjo, kuriam regionui jie priklauso. Nemažai įspūdžių patyrė ir Planetariume, kur stebėjo planetų judėjimą Saulės sistemoje. Važiuodami namo, džiaugsmingai dalijosi kelionės įspūdžiais. Juk keliauti, pažinti, tyrinėti – įdomu, neįprasta, naudinga.

  giedre2giedre3giedre4

 • Žvejyba pasaulio pažinimo pamokoje

  teveliai4teveliai2

  Balandžio 24 d. 3b klasėje (mokyt. V. Mickevičienė) svečiavosi Tito tėtis Donatas Sakalauskas. Jis mokiniams įdomiai ir vaizdžiai papasakojo apie žvejybą, supažindino su žvejybos įrankiu — meškere, įtvirtino žinias apie žuvis. Vaikai mokėsi užmauti plūdę, pasvarėlį, užrišti  kabliuką. Klasėje vyko tikra žvejyba! Mokiniai  grupėse mokėsi rišti mazgus, užverti ant kabliuko masalą. Mergaitės ypač džiaugėsi, kad teko pažvejoti. Nuoširdžiai dėkojame tėčiui Donatui Sakalauskui už įdomią, naudingą pamoką ir netikėtus siurprizus — gumines žuvytes. 

 • Integruota lietuvių kalbos ir tikybos pamoka

  Balandžio 18 d. pradinių klasių mokytoja metodininkė Violeta Mickevičienė ir tikybos mokytoja metodininkė Inga Rukaitė 3b klasės mokiniams vedė atvirą integruotą lietuvių kalbos ir tikybos pamoką tema „Kodėl arkivyskupas T. Matulionis ypatingas ir palaimintasis, kodėl princui rožė ir lapė ypatingos ir vienintelės?“. Mokiniai analizavo A. de Sent Egziuperi kūrinio ištrauką „Vienintelė“, įvardijo kūrinio pagrindinę mintį. Žiūrėdami filmuotą medžiagą sužinojo, kodėl arkivyskupas Teofilius Matulionis yra ypatingas žmogus ir bus paskelbtas palaimintuoju, įvardino penkias ypatingam žmogui būdingas savybes. Vaikams patiko įvairias veiklas atlikti grupėse bei užduotis pasitikrinti interaktyvioje lentoje.

  violeta1violeta2violeta3

 • Paroda „Rido rido margučiai“

  Balandžio 19-21 dienomis Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos pradinių klasių korpuse vyko margučių paroda, kurioje puikavosi mokinių ir jų tėvelių vašku, žolelėmis, skutinėjimo, raižymo būdais marginti kiaušiniai. Pavasario šventės simboliai itin žavėjo parodos lankytojus. Gražiausių, kūrybingiausiai pateiktų margučių autoriai apdovanoti diplomais. 

  Parodos organizatorės – pradinių klasių mokytojos Svetlana Maštaitienė, Loreta Urbonavičienė ir Violeta Mickevičienė – dėkoja visiems, dalyvavusiems parodoje „Rido rido margučiai“.

  svetlana1svetlana2svetlana3

 • Kario profesija. Kokia ji?

  Balandžio 20 d. 4c klasėje lankėsi Lietuvos kariuomenės karys savanoris Mykolas Juodeika. Jis vaikus supažindino su kario akipiruote, parodė, ką kiekvienas karys turi savo kuprinėje, papasakojo, kuo ypatinga apranga. Mykolas demonstravo, kaip kariai, būdami lauke ar miške, pasišildo maistą, vaišino juo smalsius ketvirtokus.

  Pamoka buvo naudinga ir įdomi, nes nuskambėjus skambučiui vaikai sėdėjo suoluose ir delsė eiti į namus – norėjo vėl ir vėl klausytis svečio pasakojimų.

  karys3karys1karys2

 • Popietė „Šimtą metų aš gyvensiu vaikų širdelėse…“

  Balandžio 20 d. Bernardo Brazdžionio mokykloje vyko Kauno miesto pradinių klasių mokinių eilėraščių popietė ir kūrybinių darbų paroda „Šimtą metų aš gyvensiu vaikų širdelėse…“. Renginio tikslas – saugoti ir puoselėti tautinės kultūros paveldą, ugdyti meilę literatūrai, propaguoti skaitymo kultūrą. Džiugu, jog popietėje dalyvavo mūsų mokyklos 4a klasės mokinės Alvija Kotryna Gustė ir Marija Sacevičiūtė (mokytoja Rasa Krivickienė), deklamavo poeto Bernardo Brazdžionio eilėraščius, gavo padėkas, atminimo dovanėlių. 
  rasa2rasa1

Olweus PPP

Ugdymas karjerai

Informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos 2017  Kauno Juozo Urbšio katalikiška vidurinė mokykla