Karjeros dienos veiklos

Gegužės 19 d. mokykloje vyko karjeros dienos renginiai.

1a klasės mokiniai karjeros ugdymo dienai rengė projektinius darbus apie profesijas.

Mokiniai pristatė pardavėjo, sandėlininko, vadybininko, statybininko, sunkvežimio vairuotojo, buhalterio profesijas. Pirmokai ne tik pasakojo apie profesijas, bet ir atsinešė tai profesijai būdingus akcentus.

  • Į mokyklą atvyko Viktorijos Buknytės mama Milda, kuri pristatė statybų inžinieriaus ir sporto teisėjo profesijas.
  • Rūtos Čereškaitės tėtis Vytautas supažindino su aukštalipio profesija.
  • Akvilės Bugavičiūtės tėtis Raimondas pristatė karininko profesiją. Mokiniai ne tik išklausė pasakojimą apie Lietuvos kariuomenę, bet galėjo iš arti pasižiūrėti, kas yra kareivio kuprinėje, išbandyti miegmaišio patogumą, paragauti čia pat pagamintos kareiviškos košės.

1c klasės mokiniai kartu su klasės vadove Rūta Račkauskaite klausėsi mokinių tėvų pristatymų apie profesijas.

Mokiniai plačiau susipažino su programavimo, auto mechaniko, seniūno bei telefonų remontuotojo profesijomis.

Tėvai pristatė kaip atrodo jų darbo aplinka, su kokiais iššūkiais tenka susidurti darbo metu. Išklausę pristatymus mokiniai turėjo galimybė pamatyti keletos tėvų darbo įrankius bei prietaisus kuriuos naudoja.

2a klasėje savo karjeros patirtimi pasidalino Tėjos ir Evos mamos bei Gabrielės tėvelis. Tėjos mama papasakojo, kaip atrodo žurnalisto darbo diena, su kokiais iššūkiais tenka susidurti. Mokiniai išsiaiškino, kokios asmeninės savybės reikalingos norint tapti šios profesijos atstovu.

Gabrielės tėvelis Antanas supažindino su elektronikos inžinieriaus darbu ir elektronikos produktus gaminančios įmonės, kurioje jis dirba, veikla. Antrokai sužinojo, kad elektronikos inžinieriai kuria mikroschemas, prototipus, juos diegia ir programuoja, testuoja produktus.

Apie viešojo maitinimo įstaigos vadovo darbą papasakojo Evos mama Ina. Mokiniai sužinojo, kaip organizuojamas darbas restorane, vykdomos darbuotojų atrankos, sudarinėjamas restorano meniu, užtikrinama patiekalų kokybė ir klientų aptarnavimas.

Dėkojame tėveliams už įdomius profesijų pristatymus!

2b klasės mokiniai su mokytoja Aiste Kavaliauskaite dalyvavo virtualioje edukacijoje – „Kelionė po Lietuvą“, kurią organizavo „Galvoklis“ komanda.

Užsiėmimo metu mokiniai, keliaudami po gražiausias Lietuvos vietas, dalyvavo viktorinoje. Pasitikrino bei įtvirtino savo literatūros, geografijos, istorijos, įvairių menų žinias, sužinojo naujų faktų. Spalvindami teisingus atsakymus, antrokai rado raktą – simbolį, atrakinantį visas duris į žinių pasaulį.

Taip pat 2b klasės mokinio Pijaus tėtis Arūnas parengė įdomią ir aktyvią pamoką apie elektronikos inžineriją, automatiką, robotiką ir programavimą.

Antrokai turėjo galimybę atlikti elektros eksperimentus, tyrinėti ir sužinoti daugybę įdomių faktų apie elektros veikimą. Be to – antrokų laukė ir netikėti siurprizai. Dėkojame Pijaus tėveliui už šaunią ir įspūdingą pamoką!

Mokytoja Arijana Klimavičienė ir 3a klasės mokiniai klausėsi Beatos tėčio Mindaugo Pačešiūno pasakojimo apie kario profesiją. Mokiniai turėjo galimybę užsidėti kareivišką liemenę ir šalmą, veidus papuošė maskuotėmis.

Į mokyklą savo profesijos pristatyti atvyko ir Majos mama Simona Banevičienė. Ji yra marketingo specialistė, kuri rūpinasi, kad žmonės sužinotų apie paslaugas ir norėtų jas įsigyti. Mokiniai sužinojo, kad marketingo specialistas dirba su prekės ženklo įvaizdžiu, renginiais bei reklamomis.

Vincento mama Rūta Špakauskienė yra renginių organizatorė. Mokiniams buvo pristatyta, kad šios profesijos pagrindinė užduotis suorganizuoti efektyvius renginius, užtikrinant, kad visiems dalyviams būtų labai įdomu. Mokiniams pabrėžė, kad norint organizuoti renginius reikia būti labai organizuotu, labai tinkamai planuoti, mokėti gerai skaičiuoti ir numatyti, kas gali atsitikti.

Dėkojame mamoms Simonai ir Rūtai, tėčiui Mindaugui už įdomiai pristatytas savo profesijas.

3c klasės mokiniai su mokytoja Raimonda Rakauskiene klausėsi mokinio mamos Gretos Miliauskienės pasakojimo apie slaugytojo profesija.

Trečiokai mokėsi bintuoti ranką, matavo pulsą, tokiu būdu galėjo praktiškai susipažinti su profesijos specifika.

4b klasės mokiniams gaisrininko profesiją pristatė Kristupo mama, o klasės mokinė Liepa su savo mama supažindino mokinius su cukriniu diabetu.

Šių pamokų metu mokiniai ne tik išgirdo įdomią, naudingą informaciją, bet ir galėjo iš arti pamatyti gaisrininko aprangą, juos pasimatuoti, įvertinti jų svorį.

Taip pat mokiniai turėjo galimybę pamatyti kokius įrankius turi visur su savimi nešiotis cukriniu diabetu sergantis žmogus, sužinojo, ką kiekvieną dieną jis turi padaryti, kodėl jam svarbu sekti rodmenis telefone ir prireikus greitai į juos sureaguoti, kaip šalia esantys žmonės gali jam padėti.

4c klasėje mokiniai sulaukė svečių, kurie supažindino su savo darbo specifika. Luknės mama Indrė pristatė specialiojo pedagogo profesiją. Mokė ketvirtokus empatijos kviesdama juos praktiškai pajausti tai, ką patiria neįgalieji.

Taip pat lankėsi Gusto mama Dovilė, kuri yra aviacijos saugumo vadovė. Ji supažindino mokinius su saugumo patikra oro uoste, tam naudojama įranga ir orlaivių aptarnavimu.

Apie gydytojo kardiologo profesiją, jos iššūkius ir pagrindinius darbo įrankius papasakojo Artūro brolis Ričardas.

Ketvirtokai ir mokytoja Loreta Urbonavičienė dėkoja už išsamius ir įdomius profesijų pristatymus!

Septintų klasių mokiniai su klasių vadovais dalyvauja Lietuvos policijos mokyklos atvirų durų renginyje, kuriame yra plačiai pristatoma viešojo saugumo pareigūnų profesija.