Kelionė į Slovakiją

Mokyklos aštuntokai su klasių vadovais Evelina Bujanauskiene, Algimantu Balčiumi, Ingrida Urbutienė vyko į Slovakiją.

Slovakijoje mokiniai lankėsi Aukštųjų Tatrų kurortiniame miestelyje Tatranska Lomnica, iš kurio keltuvais kėlėsi į Skalnate Pleso (1751 m) viršukalnę pasigrožėti nuostabia Aukštųjų Tatrų bei apylinkių panorama.

Esant puikioms oro sąlygos mokiniai leidosi į 9 km žygį pėsčiomis per kalnus iki Hrebienok funikulieriaus. Pakeliui grožėjosi nuostabia kalnų panorama, Šaltosios Tėkmės kriokliais, atsikvėpti ir užkasti sustodavo specialiai įrengtose pavėsinėse. Iš Hrebienok funikulieriumi nusileidę į Stary Smokovec kurortinį miestelį ragavo populiarų Langos patiekalą. Po žygio keliautojai vyko į Prešovo vandens parką, kur mėgavosi vandens teikiamais malonumais.

Keliautojai taip pat apsilankė Belianska stalaktitų-stalagmitų urvuose, susipažino su nuostabiu požeminiu stalaktitų-stalagmitų pasauliu, kurį gamta kūrė šimtmečius.

Vėliau vyko į Pianinų nacionalinį parką, kur sėdo į medinius plaustus ir leidosi žemyn upe. Mokiniai mėgavosi ramiu plaukimu, grožėjosi abiejose pakrantėse į dangų kylančiais Pianinų kalnais, o plausto vairininkai – goralai – pasakojo legendas apie gražiausias kalnų viršūnes.