Kiaušinių marginimo edukacija

5a klasės mokiniai su mokytoja Skaiste Jakiene gamtos ir žmogaus pamoką skyrė Velykų tradicijų aptarimui. Mokiniai diskutavo ką simbolizuoja kiaušinis, kodėl Velykų šventėms marginami margučiai, kokios jų spalvos, raštai ir jų reikšmė. Konsultuojami edukatorės išbandė senolių paliktą tradicinį margučių marginimo būdą bičių vašku. Mokiniai dalinosi mintimis kokios kiaušinių marginimo tradicijos naudojamos jų šeimose. Baigiantis pamokai kiekvienas turėjo savo rankomis margintą Velykinį margutį.

2a ir 4a klasių mokiniai su mokytojomis Arijana Klimavičiene ir Egle Germanauskiene dalyvavo edukacijoje, kurios metu mokiniai susipažino su Velykų tradicijomis ir jų ištakomis. Mokiniai sužinojo, kaip buvo seniau marginami kiaušiniai, kokia jų spalvų ir simbolių reikšmė. Vėliau patys išbandė kiaušinių marginimą bičių vašku. Mokiniai nusprendė, kad savo rankomis sukurtas margutis – pats gražiausias!

1a, 2b, 2c, 3a ir 3b klasių mokiniai su mokytojomis Rasa Bražinske, Lina Gustaitiene, Raimonda Sereikaite, Kristina Bareikiene, Zita Miškinyte dalyvavo kiaušinių marginimo edukacijoje.

Mokiniai susipažino su marginimo technika, raštų ir spalvų simbolika. Taip pat kalbėjosi apie Šv. Velykų papročius. Vėliau patys margino margučius vašku, džiaugėsi įvairiausiais raštais.