Kultūrinė – pažintinė veikla Vokietijoje

Balandžio 29-30 dienomis 5-8 klasių mokiniai su vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukoniene, biologijos mokytoja Skaiste Jakiene ir neformalaus ugdymo mokytoja Gerda Gudiene aplankė Vokietijos sostinę Berlyną ir Serengečio parką.
Dauguma mokinių mokosi vokiečių kalbą, todėl buvo įdomu savo akimis pamatyti tas lankytinas vietas, apie kurias kalbėjo pamokose, matė nuotraukas vadovėliuose. Mokiniai ugdė pažinimo kompetenciją.
Ekskursijos dalyviai aplankė Brandenburgo vartus, Reichstagą, Pergalės koloną, Holokausto memorialą, Checkpoint Charlie kontrolės punktą, pamatė Berlyno sieną, Vilhelmo atminimo bažnyčią, Berlyno katedrą, Muziejų salą, plaukė laivu Špre upe.
Mokiniams didelį įspūdį paliko Europos ir Vokietijos valstybinių institucijų, ypač įvairių šalių ambasadų, gausa, kurios išsidėsčiusios Berlyno centre. Taip pat nustebino didelis patruliuojančių policijos pareigūnų kiekis. Kelis kartus teko pamatyti pravažiuojančius gatve kortežus ir puikiai sustyguotą policijos darbą.
Mokiniai taip pat aplankė Berlyno muziejų-akvariumą, kuriame eksponuojama apie 5 tūkst. gyvūnų rūšių. Labiausiai daugumai mokinių patiko įvairių rūšių medūzos. Mokiniai taip pat turėjo galimybę paragauti vokiškų dešrelių su kario padažu ir panaudoti vokiečių kalbos žinias jas užsisakant.
Kitą dieną mokiniai pramogavo Serengečio parke: leidosi į safari autobusu, džipais, plaukiojo laivais, vaikščiojo po beždžionių narvus, išbandė atrakcionus.
Mokiniai lavino kalbinius įgūdžius, nes skaitė, stengėsi suprasti, kalbėjo vokiškai. Laikas, praleistas autobuse ar viešbutyje, taip pat neprailgo. Mokiniai ugdė asmenines, socialines ir komunikavimo kompetencijas.
Mokytojos dėkoja mokiniams už bendravimą kelionės metu ir linki toliau domėtis aplinka, užsienio šalių istorija, kultūra ir tradicijomis bei mokytis užsienio kalbas.