Kultūrų pažinimas užsienio kalbų pamokose

🪆 Rusų kalbos mokytoja Ala Kakoškina 6a klasės mokiniams vedė netradicinę pamoką, kurios tema “Rusiškas suvenyras: Matrioška”.
🪆 Pranešimą apie Matriošką paruošė ir pamokoje pristatė Adrija Macijauskaitė ir Šarlotė Vaitiekūnaitė.
Matrioška – suvenyras, žaislas, nacionalinis Rusijos simbolis. Moteriškumo, derlingumo, gėrio, meilės, šilumos ir jaukumo simbolis.
🪆 Pavadinimas matryoshka, pažodžiui „mažoji globėja“, yra mažybinė rusų moterų vardo „Matryona“ (Матрёна) arba „Matryosha“ forma.
Tai žaislas su paslaptimi. Jo viduje – visa šeimyna. Matrioškos gaminamos iš medienos: liepos, beržo, drebulės.
🪆 Matrioškos rūbas- rusų moterų tautinis kostiumas. Didžiausios matrioškos siekia iki 30 m. aukščio, mažiausios – 1 mm. dydžio.