Mokinių pažintis su saugiu internetu

Informacinių technologijų mokytoja Evelina Bujanauskienė kartu su 8a klasės mokinėmis Liepa Cikanavičiūte, Austėja Urbikaite, Evelina Ponelytė vedė saugaus interneto praktinius užsiėmimus „Apuoko pamokėlės“ 4-tų klasių mokiniams.

Praktinio užsiėmimo metu mokiniai buvo suskirstyti į grupes, kuriose nagrinėjo išsitrauktas temas: interneto pavojai, internete žaidžiu saugiai, interneto įdomybės. Kiekviena grupė gavo žaidimo korteles, kurias reikėjo sugrupuoti į 4 vientisas istorijas eiliškumu KIŠKIS (pasako, kaip neatsargiai pasielgė internete) – LAPĖ (nurodo, kaip pasinaudos neatsargiu kiškio elgesiu) – APUOKAS (pamoko, kaip konkrečioje situacijoje elgtis saugiai). Grupės pristatė ir aptarė savo sudėliotas situacijas.

Praktine užduotimi buvo siekiama žaismingai atkreipti pradinio ugdymo mokinių dėmesį į būtinybę internete elgtis saugiai. Priminti, jog žaidžiant mėgstamus žaidimus reikia išlikti budriems ir atsargiems, kad geri, tačiau neapgalvoti ketinimai internete gali turėti liūdnų pasekmių. Skatino visada pasitarti su vyresniais, naudojantis internetu ir jo paslaugomis.