Mokyklos vykdomo Erasmus+ programos projekto finalas

Rugsėjo 12-14 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokytojos Džilda Railiene ir Kolomba Bulotienė dalyvavo Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projekto „Išradimai ir kultūrinis elgesys“ baigiamajame tarptautiniame mokytojų susitikime Benedikte (Slovėnijoje).
Susitikime dalyvavo mokytojai iš partnerių šalių – Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos – mokyklų. Šio projekto vykdymą ir įgyvendinimą koordinavo Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla.
Pirmąją vizito dieną dalyviai svečiavosi Benedikto pagrindinėje mokykloje. Mokiniai išradingai pristatė projekte nagrinėtas temas. Pasitarimo metu buvo aptarti projekto rezultatai ir galutinis produktas, kurį paruošė šį projektą koordinavusios mokyklos mokytojos. Projekto dalyviai gvildeno iškilusias problemas ir ieškojo sprendimo būdų.
Mokytojai ne tik dirbo ir apibendrino projekto rezultatus, bet dalyvavo kultūrinėje programoje, kurią paruošė partneriai iš Slovėnijos. Dalyviai aplankė Slovėnijos sostinę Liublianą ir žavėjosi šios žaliausios Europos sostinės architektūra, plaukiojo Liublianicos upe, klausėsi gidės pasakojimų. Apžiūrėtas ir Mariboro miestas. Tai antras pagal dydį miestas Slovėnijoje, įsikūręs ant Dravos upės krantų. Mokytojai plaukė plaustu Dravos upe ir klausėsi slovakų liaudies melodijų. Taip pat apsilankyta Technikos muziejuje. Nuostabi Slovėnijos gamta, kalnai ir vynuogynai dalyviams paliko didžiulį įspūdį.
Atsisveikinimo vakarėlyje dalyviai negailėjo vienas kitam gražių žodžių ir padėkų už puikią partnerystę, savitarpio supratimą bei pagalbą.
Šis Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projektas bei įvairios jo veiklos nepaliko abejingų. Mokytojai dalinosi edukacine patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, tobulino daugiakalbystės bei IKT įgūdžius, o mokiniai ne tik daug sužinojo apie žmonijos išradimus ir kultūrinį elgesį, tačiau mėgavosi tarptautine bendryste, jiems tai buvo galimybė pamatyti save kitoje aplinkoje, susipažinti su kitų šalių kultūra, patobulinti savo žinias bei įgūdžius.
Projekto veiklos baigėsi, tačiau bendradarbiavimas tarp mokyklų tęsiasi. Dėkojame Erasmus+ programai už suteiktą galimybę mokytis, mokyti ir tobulėti, bendrauti bei bendradarbiauti.