Pasaulinė diena be tabako

Gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako. Mokyklos socialinė pedagogė Egidija Stankuvienė su mokiniais aptarė rūkymo žalą, sukeliamas ligas ir negalavimus, neigiamas rūkymo pasekmes. Taip pat išsiaiškino terminą „pasyvus rūkymas“. Po to vykė akciją – „Pūsk muilo burbulus, o ne cigarečių dūmus“.

Mokytojos Rita Juočienė, Giedrė Banelienė, Elona Petrošienė ir Evelina Bujanauskienė kartu su 10 klasės mokiniais G. Grigonyte, J. Banioniu, I. Pažėraite, 8 klasės mokinėmis K. Chomičiūte, K. Losyte, P. Dovidonyte, A. Žilinskyte ir 7 klasės mokiniu P. Janoniu mokyklos bendruomenei organizavo paskaitą šūkiu: „Tabakas žudo mus“, viktoriną „Rūkai – save žudai“, akciją „Keičiu cigaretę į saldainį“.
Iniciatyvų tikslas – atkreipti dėmesį į pasaulyje tebeplintančią rūkymo epidemiją ir jos daromą įtaką visuomenės sveikatai, ypač į rūkymo sukeliamas milijonų pasaulio žmonių mirtis ir kančias. Šiemet buvo bandoma atkreipti ypatingą dėmesį į žalą, kurią kelia elektroninių cigarečių rūkymas.
Su mokiniais buvo diskutuojama, kad Tarptautinės tabako kontrolės pagrindų konvencijos nuostatų laikymasis daugelio šalių vyriausybėms padėtų sumažinti tabako vartojimo keliamą žalą valstybių visuomenės sveikatai ir ekonomikai.

2019 metų Pasaulinės dienos be tabako tema „Tabako sukeliami padariniai plaučiams”. Šiais metais Pasaulinė sveikatos organizacija siekia didinti visuomenės informuotumą apie neigiamą tabako poveikį plaučiams bei plaučių funkcijos svarbą sveikatai ir gerovei. Dėl rūkymo atsiradusi rizika sveikatai yra ypač didelė tiems asmenims, kurie pradeda rūkyti ankstyvame amžiuje, nes tabako dūmai smarkiai lėtina plaučių vystymąsi. Per biologijos pamokas mokytoja Skaistė Jakienė su 5-7 klasių mokiniais organizavo diskusijas apie tabako sukeliamus padarinius plaučiams. 5 klasių mokiniai gilino žinias apie tabako poveikį plaučiams ir kvėpavimo organų sistemai, sprendė linksmas kūrybines užduotis. 7 klasių mokiniams teko griauti mitus apie elektroninių cigarečių nekaltumą.