Pasaulinė sniego diena

5 klasių vadovai Evelina Bujanauskienė, Ingrida Urbutienė ir Algimantas Balčius organizavo netradicines pamokas savo penktokams. Projekto tikslas skatinti mokinius domėtis juos supančia gamta ir jos reiškiniais, ją tyrinėjant įvairiais metodais, kelti hipotezes, daryti išvadas.

  • Kūrybines dirbtuves „Sniego rutulys” vedė technologijų mokytojai Evelina Bujanauskienė ir Vitas Gulbinas, kurių metu mokiniams pasakojo apie sniego rutulio atsiradimo istoriją, jam pagaminti reikalingas priemones ir gaminimo etapus. Mokiniai dirbdami komandomis iš antrinių žaliavų gamino unikalius savo sniego rutulius, kurie eksponuojami mokyklos skaitykloje.
  • Gamtos ir žmogaus pamokoje „Ką žinau apie sniegą?“ su mokytojomis Skaiste Jakiene ir Elona Petrošiene mokiniai žiūrėjo informacinį filmą apie sniegą, kurio metu sužinojo iš ko jis sudarytas, kokia yra snaigių struktūra, kada prasideda žiema ir kokios jos būna, ir dar daug įvairių faktų. Pamokos pabaigoje mokiniai Kahoot aplinkoje demonstravo savo žinias.
  • Patirtinis ugdymas „Tyrinėju ledą, vandenį ir sniegą“. Šio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su vandens ir snaigių molekuline struktūra, naudojant mokomąsias priemones konstravo jų molekulių maketą, atliko tyrimus keldami hipotezes ir darydami išvadas: ar ledas skęsta, kaip greitai jį galima ištirpdinti naudojant kūno šilumą, koks tūris yra ištirpusio sniego. Užsiėmimą vedė chemijos mokytojas Giedrius Petravičius.
  • Projekto „Pėdos sniege“ metu mokytojas Algimantas Balčius mokinius kvietė pasiklausyti gamtininko Almanto Kulbio interviu apie gyvūnų pėdsakus paliktus sniege. Dirbdami grupėse mokiniai tyrinėjo 10 pateiktų pėdsakų sniege, remdamiesi mokomąją medžiaga stengėsi nustatyti kieno pėdsakai pavaizduoti nuotraukose.
  • Anglų mokytoja Ingrida Urbutienė kvietė mokinius sudalyvauti žaidime „Winter scavenger hunt“, kurio metu mokiniai turėjo surasti daiktus pagal pateiktą sąrašą anglų kalba, nufotografuoti ir nusiųsti mokytojai.