Primokų pažintis su knygnešiais

Knygnešio dienos proga 1b klasės mokiniams mokytoja Violeta Mickevičienė lietuvių kalbos pamoką organizavo kitoje aplinkoje.

Mokyklos skaitykloje pirmokai klausėsi bibliotekininkės Aldonos Kerzienės pasakojimo apie knygos kelią. Visiems teko pavartyti mažiausią knygą. Bibliotekininkė priminė kaip saugoti knygas, kaip pasiimti knygą. Vėliau vartė mokinių sukurtą piešinių knygą.

Mokiniai klausėsi ir žiūrėjo vaizdinę informaciją apie žymius knygnešius. Vėliau apžiūrėjo parodą skirtą Knygnešio dienai. Pabaigai žiūrėjo ištrauką filmo Knygnešys, sužinojo kokiomis sąlygomis nešė knygas, kaip susirkdavo, kuo maitnosi, kur miegojo.

1c klasės mokiniai su pradinių klasių mokytoja Rūta Račkauskaitė taip pat minėjo Knygnešio dieną mokyklos skaitykloje. Pirmokai sužinojo apie pirmąsias lietuviškas knygas, turėjo galimybę pamatyti ir rankose palaikyti mažiausią kada nors matytą knygą. Taip pat mokiniai susipažino vyresnių klasių mokinių sukurtą piešinių knygą.

Pirmokai susipažinę su knygnešių istorija, knygos verte, stebėjo ištraukas iš filmo „Knygnešys“ ir aptarė didžiausią įspūdį sukėlusius aspektus.

Pirmokai dėkoja bibliotekininkei Aldonai Kerzienei už įdomią pamoką apie knygas.