Projekto „Diena be automobilio“ veiklos mokykloje

Rugsėjo 20 – spalio 10 dienomis mokykloje vyko 5-10 klasių mokinių projektas „Diena be automobilio“. Šiuo projektu buvo siekiama atkreipti dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai bei žmonių sveikatai ir paskatinti mokyklos bendruomenę, nors tą dieną, atsisakyti automobilio ir pasinaudot kitomis susisiekimo priemonėmis – važiuoti dviračiu, eiti pėsčiomis.

• 7c klasės mokiniai vedė 5-6 klasių mokiniams interaktyvią pamoką „Ekologiškiausias automobilis“, kurios metu aiškinosi kokia transporto priemonė mieste yra greičiausia ir draugiškiausia aplinkai, koks yra mažo triukšmingumo vairavimo būdas, kokios automobilių parkavimo taisyklės daugiabučių namų kiemuose. Pasakojo, kaip saugiai pereiti gatvę, akcentavo atšvaitų nešiojimo būtinumą tamsiuoju paros metu, demonstravo, kaip teisingai juos prisisegti.
  • 6 klasių mokiniai piešė „Svajonių automobilį“, 7 ir 10 klasių mokiniai atliko projektinius darbus „Transporto tarša“, „Ar dviračiai – greičiausia transporto priemonė Europos miestuose?“.
  • Etikos, ekonomikos, chemijos ir biologijos pamokose mokiniai kartu su mokytojomis Giedre Baneliene, Rita Juočiene ir Eliona Petrošiene diskutavo apie judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai, neigiamą transporto priemonių triukšmo poveikį aplinkai ir taršos mažinimo būdus.

Tikimės, kad projektas „Diena be automobilio“ paskatins prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo sau ir ateities kartoms.