Sausio 13-osios Laisvės gynėjų dienos minėjimas mokykloje

💛💚❤️ Prieš 29 metus, naujai atkurtai Lietuvos valstybei iškilo grėsmė. Sovietai, pasinaudodami savo okupacine kariuomene, Lietuvoje siekė įvykdyti perversmą ir atkurti sovietų valdžią, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.
💛💚❤️ Sausio 13-osios paminėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.
💛💚❤️ Niekas negali nugalėti TAUTOS, einančios į Laisvę, Nepriklausomybę.
1990-jų metų Kovo 11-oji paskelbė NEPRIKLAUSOMĄ LIETUVOS VALSTYBĘ.
1991-jų sausio 13-oji patvirtino: MES GYNĖME LAISVĘ.
2020-jų sausio 13-oji skelbia: MES ESAME LAISVI.

Veiklos mokykloje:

• 🇱🇹 2020 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ mokykloje ir kitose institucijose vyko jau 13-tą kartą. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
  • 🇱🇹„Neužmirštuolės“ akcija.  Mokyklos bendruomenės nariai Laisvės gynėjų dienos proga pasipuošė neužmirštuolės žiedais. Akcija, kurios metu visi Lietuvos gyventojai per Laisvės gynėjų dieną raginami įsisegti vienijantį neužmirštuolės žiedo simbolį.

• Bibliotekoje eksponuojami mokinių darbai, kurių tema – Atmintis gyva.
  • Mokyklojs bibliotekos vedėja Aldona Kerzienė Laisvės gynėjų dienos proga organizuoja pamokas, skirtas prisiminti Sausio 13-osios dienos įvykius. Vyko projektas Mokinys mokiniui, kurio metu mokiniai dalinasi savo mintimis ir įvykių apybraižomis.

• Mokinių darbai lietuvių kalbos pamokose. 6a ir 6b klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Violeta Rimkiene Sausio 13-osios gynėjams kūrė spalvotus laiškus, kurie lyg plaštakės skrieja padėkos žodžiais.