Tolerancijos diena

Tarpdalykinė lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų ir ispanų kalbų socialinė veikla „Būkime tolerantiški!“
  • Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.
  • Nuo 1995 m. UNESCO organizacija paskelbė lapkričio 16 – ąją Tarptautine tolerancijos diena, kuri minima demokratiškose pasaulio valstybėse.
  • 2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas. Bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi.
  • Tolerancijos miestas gali būti tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti kuriamas miestas, apie kurį svajojame, kuriame ir norėtume gyventi.
  • Tolerantiški žmonės kuria tolerantišką pasaulį, o pirmiausia miestą kuriame patys gyvena.
🏘 Veikloje dalyvavo 5a, 6a, 6b, 6c, 8b ir 8c klasės mokinai. Projektą koordinavo rusų kalbos mokytoja Ala Kakoškina.
🏘 Projektą įgyvendino anglų kalbos mokytojos Ina Puidokiene ir Ingrida Urbutienė, prancūzų kalbos mokytoja Renata Urbonavičienė, vokiečių kalbos mokytoja Raimonda Jazukevičienė, lietuvių kalbos mokytoja Irma Telšinskaitė, ispanų kalbos mokytojas Mindaugas Norkevičius.
🏘 Kviečiame susipažinti su mokinių sukurtu daugiakalbiu tolerancijod miestu.

1b ir 3c klasių mokiniai su mokytojomis Aiste Kavaliauskaite ir Loreta Urbonavičiene paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Bendradarbiaujant tarpusavyje aptarė žmonių panašumus ir skirtumus, tokiu būdu įtvirtino tolerancijos sąvoką.
Pirmokai sukūrė minčių debesį apie toleranciją. Trečiokai gamino šių metų Tolerancijos dienos simbolį – Tolerancijos miestą, kuriame norėtų gyventi.

4b klasės mokiniai su mokytoja Violeta Mickevičiene prisijungė prie mokykloje organizuojamos akcijos, kuri skirta Tolerancijos dienai.
Per integruotą pasaulio pažinimo ir dailės pamoką tema ,,Koks įvairus pasaulis! Tolerancija kitiems” mokiniai kalbėjosi, kad privalome toleruoti ir gerbti kitų rasių, tautų kultūras, papročius, tradicijas, žmones.​ atlikdami užduotis analizavo kas yra tolerancija, atrinko teisingus ir klaidingus sakinius, posakius.
Apibendrinant mokiniai suprato, kad žmonės yra skirtingi, bet turi ir daug bendrų bruožų.​ Vėliau draugiškai bendradarbiaudami porose kūrė Tolerancijos miestą.
Šio miesto namus artėjant Adventui papuošė žvaigždėmis su užrašytomis vertybėmis: draugystė, užuojauta, tolerancija, nuolankumas, švelnumas. Mokiniai labai džiaugėsi savo kūrybiniu miestu.

4c klasės mokiniai su mokytoja Rūta Račkauskaite minėjo Tolerancijos dieną. Mokiniai stengėsi suprasti kuo yra ypatinga tolerancijos forma ir kokių gerų rezultatų galime išgauti būdami tolerantiški visiems.