Ugdymo diena „Pažink Kauno šventoves“

Mokyklos aštuntokai su klasių vadovais Evelina Bujanauskiene, Algimantu Balčiumi, Ingrida Urbutiene lankėsi Kulautuvoje Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje.

Kulautuvos klebonas mokiniams papasakojo apie bažnyčios istoriją, atstatytos po gaisro bažnyčios architektūrinius sprendimus, bei religinių simbolių išdėstymo reikšmes. Šv. Mišias aukojo mokyklos kapelionas kunigas Stasys Blinstrubis.

Po to mokiniai leidosi į piligriminį žygį Kulautuva-Kaunas. Grožėdamiesi vaizdinga Nemuno pakrante, bendraudami tarpusavyje mokiniai įveikė 14 km atstumą.

6a klasės mokiniai su klasės vadovu Mindaugu Norkevičiumi apsilankė Pažaislio kamaldulių vienuolyno ir Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Mokiniai susipažino kokiomis aplinkybėmis vienuolyną XVII amžiaus antroje pusėje įkūrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Zigmantas Pacas.

Mokiniai susipažino su daugiau nei tris šimtmečius trunkančia, legendomis apipinta vienuolyno istorija, aplinka, kuri žavi išskirtine barokine architektūra.

Ekskursijos metu gidė papasakojo apie vienuolius kamaldulius ir kitus vienuolyno šeimininkus, apie jo fundatorius ir čia dirbusius garsiausius to meto meistrus, atskleidė freskų paslaptis.