Virtualios Erasmus+ projekto “Environmental Green Gate Schools” veiklos – naujos tarptautinio bendradarbiavimo patirtys

     

Vasario 10–12 dienomis Kauno Juozo Urbšio progimnazijos atstovai susitiko su kitų šalių projekto partneriais virtualiose Erasmus+ KA 229 projekto “Environmental Green Gate Schools” veiklose. Užsitęsusi pandemija pakoregavo projekto veiklų grafiką, o mainų vizitus teko perkelti į virtualią erdvę.

Virtualių veiklų savaitėje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos. Nuotolines veiklas organizavo Italijos ir Rumunijos partneriai. Italų moksleiviai pristatė pačių sukurtą Green App mobiliają aplikaciją, į kurią įtraukė visų šalių prezentacijas apie kiekvienoje šalyje paplitusius vaistingus ir kulinarijoje naudojamus augalus. Taip pat dalyviai virtualiai susipažino su Eden parku, kuriame daug dėmesio skiriama įvairių šiuolaikinių technologijų panaudojimui aplinkosaugos srityje, buvo apsilankyta Rovereto mieste ir partnerių mokykloje.

Dalyvius sudomino prancūzų moksleivių sukurta skelbimų lenta – bendradarbiavimo aplinka “Padlet”. QR kodų pagalba dalyviai analizavo informaciją apie Edeno sode esančius objektus, skaitė jų aprašymus tiek savo, tiek kitų partnerių šalių kalbomis.

Ekologinės idėjos, būdai, kaip originaliai panaudoti senus ir jau nebereikalingus daiktus, taip įtraukė mokinius, kad diskusijos apie estetišką, praktišką ir stilingą senų daiktų prikėlimą antram gyvenimui užtruko bei persikėlė į asmenines dalyvių bendravimo platformas.

Projekto veiklos dalyviams pagilino žinias apie ekologiją ir tvarų vartojimą. Jo metu buvo išbandytos įvairios ekologinės iniciatyvos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose projekto partnerių šalyse. Dalyviai taip pat lavino socialinius, kalbinius, IT įgūdžius ir įgijo naujų patirčių. „Labai džiugino galimybė dalyvauti šiame projekte. Kol pasaulio nebuvo užklupusi pandemija, aplankiau kitas šalis, susipažinau su jų kraštovaizdžiu, kultūra, tradicijomis”, – įspūdžiais dalinosi projekto dalyvė Inesa. „Erasmus+ projektas padėjo įveikti baimę bendrauti anglų kalba, kalbėti prieš auditoriją, lavinome ir IKT įgūdžius, susiradome bendraamžių draugų – pasidžiaugė kiti projekte dalyvavę progimnazijos mokiniai. „Tai pirmasis tarptautinis projektas, kurio veiklose dalyvavau nuo pradžios iki pabaigos, įgijau daug vertingos patirties projekto vadyboje, žinių ekologijos srityje, buvo įdomu bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis iš kitų projekto šalių mokyklų. Norėtųsi, kad Erasmus+ projektai tęstųsi progimnazijoje”, – teigė IT mokytoja Evelina Bujanauskienė.

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ programos lėšomis.

Kauno Juozo Urbšio progimnazijos projekto koordinatorė

Anglų kalbos mokytoja Džilda Railienė