Vyko politologijos žinių konkursas mokiniams „Politika aplink mus“.

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas ir Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla organizavo politologijos žinių konkursą „Politika aplink mus“. Konkursas buvo skirtas Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo įstaigų 12 klasės (IV gimnazijos) mokiniams, kurie siekia pasitikti savo politologijos žinias. Konkurso organizatorių VDU lektoriaus dr. Mindaugo Norkevičiaus ir doktoranto Sergej Kozlov vertinimu, abiturientai, kurie ruošiasi laikyti istorijos egzaminą turi atkreipti dėmesį į politologinių klausimų suvokimo svarbą, kurie yra sudedamoji egzamino dalis. Organizatoriai pabrėžia, kad „tokio tipo konkursas padeda mokiniams ne tik įsivertinti savo turimas žinias, tačiau ir sužinoti naujų dalykų iš politologijos srities“.
Konkurso nugalėtojai:

• I vietą laimėjo KTU inžinerijos licėjaus komanda. Komanda laimėjo kelionę Lietuvos pajūrį (pirmyn ir atgal).
  • II vietą laimėjo Kauno rajono Domeikavos gimnazijos komanda.
  • III vietą laimėjo Kauno „Varpo“ gimnazijos komanda.

Konkursą sudarė trys etapai. Pirmojo etapo metu vyko klausimų turnyras, kuriame mokiniai atsakinėjo į klausimus susijusius nuo LR Konstitucijos punktų iki Europos Sąjungos. Antrame etape mokiniai į klausimus atsakinėjo visame fakulteto pastate, kuriame ieškojo jiems pateiktų klausimų, atkoduojant QR kodus ir randant klausimus. Trečiojo etapo metu mokiniai kūrė saugumo strategijas Lietuvai. Žinių konkurso laimėtojams įteikti diplomai, mokinius ruošusiems mokytojams įteiktos padėkos.