Žemės dienos paminėjimas mokykloje

Kovo 20 d. – Pasaulinė Žemės diena. 2b klasės mokiniai su mokytoja Aiste Kavaliauskaite šią visiems ypatingą dieną mini dovanodami Žemei savo pasėtus augalus.  Kiekvienas dar tik dygstantis, bet su dideliu rūpestingumu ir meile pasėtas augalas – tai mažas gyvybės simbolis. Juk Žemė – gyvybės planeta. Antrokai primena, kaip svarbu gerbti ir saugoti Žemę, nes ji – vienintelė!

🌐 🌐 🌐

Vyresnių klasių mokiniai kitiems mokiniams pristatė kuo svarbi Pasaulinė Žemės diena.  Mokiniai priminė, kad Žemės diena – minima kovo 20 d., ir tai jau yra astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Lietuvoje Pasaulinę Žemės dieną pradėta minėti 1992 metais, kai Lietuvos Aukščiausioji Taryba kovo 13 d. paskelbė nutarimą, kovo 20-ąją įteisinusį šią dieną, kurią visoje Lietuvoje keliamos Žemės vėliavos. Mokykloje šią dieną buvo taip pat iškelta Žemės vėliava, kuri simbolizuoja globalaus pasaulio svarbą ir vertybes, kuriomis remiamasi mokykloje.

Žemės dienos paminėjimo renginį mokykloje organizavo biologijos mokytoja Skaistė Jakienė, geografijos mokytoja Inga Kelpšė ir muzikos mokytojas Algimantas Balčius.

🌐 🌐 🌐

Mokytojai su mokiniais per pamokas aptarė šios dienos reikšmę. Mokyklos antrame aukšte pristatomi mokinių stendai, kuriuose pateikia informacija apie Žemės dieną. Mokiniams stendus padėjo rengti biologijos mokytojos Skaistė Jakienė ir Elona Petrošienė, geografijos mokytoja Inga Kelpšė.

🌐 🌐 🌐

5a, 5b, 6c ir 8 c mokiniai minėjo pasaulinę „Žemės dieną“. Penktų klasių mokiniai pristatė projektus „Nykstanti flora ir fauna Lietuvoje“. Šeštos klasės mokiniai ruošė ir pristatė projektą „Socialiai atsakingas vartojimas“. Penktokai dalyvavo viktorinoje „Ar žinai ?“. Aštuntokai paruošė stendinę medžiagą „Irstančių medžiagų cheminis poveikis gamtai“.  Veiklas mokiniams organizavo biologijos mokytoja Elona Petrošienė, chemijos mokytoja Rita Juočienė, etikos mokytoja Giedrė Banelienė.

🌐 🌐 🌐

1b klasės mokiniai su mokytoja Violeta Mickevičiene ir Nedo mamyte I. Čelkiene vyko į Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos, Vaikų literatūros skyrių dalyvauti edukaciniame renginyje ,,Žemė mūsų turtas“, skirtą Žemės dienai paminėti.
Renginį pradėjo 1b klasės mokinės: K. Skučaitė, U. Burakovaitė, S. Pranskaitytė. Jos deklamavo eilėraščius apie gamtą. Pirmokai sužinojo apie Žemės saugojimo, taršos problemas: stebėjo skaidres bei žiūrėjo filmukų ištraukas apie taršos pavojų gyvūnams.
Po to visų laukė praktinis rūšiavimo darbas. Renginio pabaigoje smagu buvo apžiūrėti savo pieštus piešinius parodai ,,Mokausi tave mylėti, Žeme“.
Dėkojame Nedo mamytei I. Čelkienei už pagalbą, o bibliotekos darbuotojoms už edukacinį renginį ir praplėstas pasaulio pažinimo žinias apie gamtą.