Dviračių žygio akimirkos

15 Pilnas dviračių stovas prie mokyklos

Praėjusį šeštadienį, gegužės 10 d., Judėjimo sveikatos labui dieną, mūsų mokyklos kieme susirinkosi būrelis dviračių mėgėjų. Nepabūgę pranašaujamo lietingo oro, dėvintys dviratininko šalmus ir šviesą atspindinčias liemenes dešimt 7-8 klasių mokinių ir jų mokytojai: geografijos mokytoja Indrė Adomaitienė, technologijų mokytojas Aurimas Adomaitis, etikos ir ekonomikos mokytoja Giedrė Banelienė, psichologė Kristina Keturakytė ir su savo automobiliu kelionės mantą vežęs tikybos mokytojas Egidijus Randis, išsiruošė į dviračių žygį.

Išklausę instruktažą, dviratininkai paskui mokytoją Aurimą patraukė Dainavos ir Gričiupio mikrorajonų gatvėmis link Panemunės Šilo. Trijų mergelių tilto pakalne lėkę jaunieji dviratininkai įsitikino, kad dėl stabdymo dviračių ratlankiai gali įkaisti... Panemunės miško parke su vėjeliu praskriejo puikiu dviračių taku, sukaupę jėgas įveikė Raudonojo Kryžiaus gatvės įkalnę ir pasiekė Kauno HE užtvanką. Sužinoję Kauno HE statymo istoriją, kas atsitiktų, jei būtų pralaužta šį užtvanka ir kodėl narai nenardo Kauno Mariose, pasiekė Petrašiūnus. Degalinėje pasipildę oro ratuose visi numynė į Pažaislį. Kelionės tikslas buvo pasiektas.

Šv. Kazimiero kongregacijos sesuo gidė mūsų grupei papasakojo apie vienuolyną, vedžiojo po Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, priminė svarbias tikėjimo tiesas ir aprodė Rytų ir Šiaurės Europos brandžiojo baroko perlą - Pažaislio vienuolyno ansamblį. Nusileidome į vienuolių kamaldulių laidojimo kriptą. Po ekskursijos  vienuolyno kieme lengvai užkandę, mokytojos Indrės pamokyti kompasu surasti azimutą (tai yra kampą tarp šiaurės krypties ir krypties į tam tikrą daiktą (objektą) vietovėje; kampas skaičiuojamas laipsniais nuo 0° iki 360° laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi)  pasidalijome į tris komandas ir išsilakstėme po Pažaislio apylinkes ieškoti 16 punktų. Prasidėjo orientacinės varžybos ir ... stiprokas lietus. Visi sušlapę, permirkusiais batais ir alkani, bet laimingi ir su atliktomis užduotimis grįžome po valandėlės. Varžybų dalyvių laukė mokytojų Egidijaus ir Aurimo uždegta šildanti ugnis kepsninėje ir užduotis – išsikepti žygio kiaušinienę. Smagu kartu ruošti valgį, ir valgis ruoštas ant atviros ugnies būna toks gardus! Pasisotinę kas futbolo kamuolį po aikštelę gainiojo, kas šildėsi prie ugnies ir žaidė fantų žaidimą. Kas žaidė greitos reakcijos žaidimą „Pykšt pokšt", kurį pievelėje vedė psichologė Kristina. Jauniausias žygio dalyvis Tauras išbandė visų žygio dalyvių dviračius ir pasidalino svajone turėti didesniais ratais ir su 7 bėgiais dviratį. Susumavus orientacinių varžybų rezultatus (ilgas buvo  balų skaičiavimas ir nufotografuotų objektų peržiūrėjimas) buvo apdovanoti Matas ir Tautvydas su Evaldu. Jie laimėjo prizą – gardumynų dėžę, į kurią visi žygio dalyviai prieš kelionę  buvo sudėję tai, kas yra skanu. Etikos mokytoja Giedrė paaiškino visiems apie bendrystę ir galimybę visada su visais dalintis. Orientacinių varžybų nugalėtojai krikščioniškai  pasidalino savo laimėjimu su visais žygio dalyviais.

Laikas namo... Susitvarkę visi sėdo ant dviračių ir vėl mynė  atgal į mokyklą, tik jau kitu keliu – per Petrašiūnus, pro VI fortą ir KTU Mokslo parką ir studentų miestelį. IV forto įkalnė pasirodė statesnė nei yra iš tikrųjų. Teko kartą sustoti ir atsipūsti. Visą dviratininkų grupę lydėjo ir smagiau dviračius minti ragino geografijos mokytoja Indrė... Mokyklos kieme žygis baigėsi, o noras keliauti ir pažinti liko. Tikimės, kad dviratininkų, turinčių ne tik dviratį, tačiau ir drąsą dėvėti šalmą ir  ryškią liemenę atsiras daugiau, o stovas prie mokyklos durų bus pilnas dviračių visus mokslo metus.

Dviratininkų žygiai po  pertraukos vėl kvies mokinius pažinti Kauno apylinkes. Juk žygiuose užgimsta tikroji bendrystė, kurios taip siekiame mūsų mokykloje. Mokytojai Indė ir Aurimas planuoja mokyklos kieme paruošti dviratininkų meistriškumo trasą ir suorganizuoti geriausio mokyklos dviratininko konkursą.

Kristina Keturakytė

Instruktažas
1 Intruktažas 100 3904
Dviratininkai Panemunės šilas