Projektas „Apkabinkime Žemę“

DSC06038

Kovo 20 d. minima Žemės diena. Šią dieną kiekvienas turime galvoti  apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Ši diena įpareigoja ir mus – pradinukus konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir išsaugojimo.

Pradinių klasių mokiniai vykdė ilgalaikį projektą „Apkabinkime Žemę“. Kovo 17 dieną mokiniai su savo tėveliais artimiausiose miškų urėdijose iškėlė inkilus parskrendantiems paukščiams. Kovo 20 dieną 1a ir 1c klasių mokiniai drauge su darželio „Pasaka“ auklėtiniais dalyvavo inkilų kėlimo šventėje.

Pasaulio pažinimo pamokose pradinukai susipažino su Lietuvoje nykstančiais gyvūnais ir augalais, jų apsauga, globa, priežiūra. Mokiniai savarankiškai  domėjosi ir rinko informaciją apie įrašytus į Raudonąją knygą  nykstančius gyvūnus ir augalus, piešė juos. 3 a klasės mokiniai pravedė savo draugams pamokėlę „Stebuklinga vaistažolių karalystė‘. Jos metu mokiniai sužinojo apie vaistinguosius augalus, jų gydomąsias savybes, kada ir kaip juos rinkti, džiovinti.

DSC05952 DSC05968

1a., 1c ir 3 b klasių mokiniai mokėsi, kaip galima ant palangės užsiauginti švarių žaliųjų vitaminų – svogūnų. Visiems buvo įdomu stebėti ir tirti, kaip jie auga, kodėl jiems reikia šviesos ir šilumos, palyginti  savo svogūnus su draugų svogūnais.  O po to mokiniai pasidarė gražius ir skanius sumuštinius. Visiems patiko savų svogūnų skonis.

aplink zeme DSC06043

Darbelių pamokose pradinukai piešė Žemės modelius ir „apkabino" juos savo rankomis. Žemės modelius ir nykstančių gyvūnų piešinius iškabinome  mokyklos koridoriuose.

Kovo 20 dieną kieme pradinukai dar kartą „apkabino Žemę“ savo rankomis. Visi pažadėjo neteršti jos – nešiukšlinti aplink save , rūšiuoti buitines atliekas, taupyti vandenį ir elektrą.

DSC05982 DSC05991 DSC06002

Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

Larisa Kolėdienė, Rasa Krivickienė,

Edita Lukoševičienė, Jadvyga Radionovienė