Svečiuose Taizė bendruomenės broliai

Kovo 21 dieną mūsų mokykloje viešėjo ir su mokiniais bendravo du Taizė bendruomenės nuolatiniais savanoriais: David Oldenhof (20 m.) iš Olandijos ir Claudio Sanchez Uribe (26 m.) iš Čilės.

Taizė garsėja kaip viena garsiausių piligrimystės vietų Europoje, kasmet priimanti dešimtis tūkstančių žmonių iš viso pasaulio.Pagrindinis bendruomenės įkūrėjo brolio Roger tikslas buvo rasti naujų būdų, padėsiančių įveikti krikščionių susiskaldymą ir žmonijos konfliktus. 1940-aisiais, Antrojo pasaulinio karo metais, tai buvo itin aktualu. Norėdamas pagelbėti karo aukoms, skriaudžiamiems ir iš savo tėvynės ujamiems žmonėms, brolis Roger nusipirko namą Taizė kaimelyje, kuris dėl savo geografinės padėties buvo puiki vieta pabėgėliams priimti.

Ramybės ieškoti čia atvažiuojama ir dabar. Žinoma, praėjus beveik septyniasdešimčiai metų, Taizė pasikeitė – šiandien čia gyvena daugiau nei šimtas brolių, katalikų ir skirtingos kilmės protestantiškų konfesijų atstovų iš daugiau nei dvidešimt penkių šalių. Visi jie yra davę įžadus sekti Kristų, laikytis celibato, gyventi paprastą, kuklų gyvenimą. Broliai pragyvena tik iš savo darbo – dovanų ar aukų niekas nepriima.

Į taizė jaunuoliai gali važiuoti  nuo 16 m. amžiaus arba su tėvais. Būdami 18 m. gali vykti be lydinčio asmens.

Norinčiųjų pabuvoti Taizė netrūksta: nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens kas savaitę į gyvenvietę atvyksta žmonės iš įvairių žemynų. Vasarą kai kuriomis savaitėmis Taizė priima daugiau kaip 5000 jaunuolių iš 75 šalių. Maža to, dažnam iš pirmąkart atvykusiųjų norisi čia sugrįžti dar kartą.

Visos teisės saugomos 2024  Kauno Juozo Urbšio katalikiška vidurinė mokykla