^Atgal į viršų

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Kelionės

  • Ketvirtokų ekskursija į Vilnių

    vilnius4b ir 4c klasių mokiniai su mokytojomis Svetlana Maštaitiene ir Loreta Urbonavičiene vyko į Vilnių. Dalyvavo mokomojoje - pažintinėje ekskursijoje „Istorinė Lietuvos sostinė - Vilnius“. Aplankė Trijų kryžių kalną. Susipažino su Gedimino pilimi. 
    Lankėsi Technikos muziejuje, kuriame aplankė dvi interaktyvias ekspozicijas „Technikos mokslas“ ir „Technika vaikams“. Čia žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra. 
    Valdovų rūmuose dalyvavo edukacinėse programose. Planetariume pagilino žinias apie Žemę - Saulės planetą. Mokiniai dieną praleido turiningai paskendę ieškojimuose ir atradimuose ir kupini puikių įspūdžių vakarop grįžo namo.
  • Pažintis su geometrinėmis figūromis

    geometrija4a klasės mokiniai kartu su mokytoja Kristina Bareikiene aplankė 7-ąjį fortą.
    Susipažinę su šauniais tiksliųjų mokslų mokytojais sprendė uždavinius apie geometrines figūras ir simetriją. 
    Kiekvienas pasigamino po mozaiką iš mažų spalvotų rutuliukų (o kai kas net ir dvi!), kuria pradžiugino savo šeimos narius. 
  • Gamtos ir tiksliųjų mokslų raštingumo svarba mokiniams

    tyreju1Mokykloje vyksta ugdymo diena skirta gamtos ir tiksliųjų mokslo raštingimo ugdymui. 
    Mokiniai su mokytojais dalyvauja „Tyrėjų nakties“ renginiuose, kuri mokslo entuziastus pakvietė leistis į atradimų virtinę ir dar geriau pažinti mokslą bei mokslininkus. 
    Renginiai leido mokiniams kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti augalų, mikroorganizmų, kvapų, technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia.
  • Robotikos užsiėmimai: programuojame žaisdami

    robotikaRugsėjo 21 d. robotikos būrelio mokiniai su informacinių technologijų mokytoja Evelina Bujanauskiene dalyvavo projekto „Erdvėlaivis žemė“ renginyje „Programuojame žaisdami“, kuris vyko KTU inžinerijos licėjuje. 
    Remiantis populiariuoju „Minecraft“ žaidimu, mokiniai susipažino su programavimo pagrindais ir įsitikino, jog programuoti galima ir linksmai.
  • Biologijos pamokos laboratorijoje

    biologija7b, 8c ir 8d klasių mokiniai su biologijos mokytoja Skaiste Jakiene apsilankė projekto „Erdvėlaivis žemė“ Kauno kolegijos medicinos fakulteto biologijos laboratorijoje.
    Mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti darbo mikroskopu gebėjimus, nes tyrinėdami našlaitės, rabarbaro, takažolės, dilgėlės pasigamintus mikropreparatus turėjo rasti augaluose sukauptus mineralinių medžiagų kristalus.
    Tai buvo puiki atradimo džiaugsmo ir pasaulio vienovės suvokimo pamoka.
  • Mokyklos atstovai katalikiškų mokyklų bendruomenių festivalyje

    festivalisMokyklos 5-8 kl. mokiniai dalyvavo Katalikiškų mokyklų bendruomenių festivalyje "Ten kur Viešpaties dvasia, ten laisvė", kuris vyko Šiluvoje. 
    Renginys prasidėjo žygiu iš Katauskių kaimo į Šiluvą. Atėję į Šiluvą mokiniai dalyvavo Šv. Mišiose, kurioms vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas. 
    Po šv. Mišių dalyviai vaišinosi kareiviška koše ir dalyvavo jiems skirtuose užsiėmimuose. 
    Festivalis baigėsi Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo ir visų dalyvavusių kapelionų palaiminimu. 
    Mokytojams, kurie aktyviai dalyvavo šio renginio ruošime ir lydėjo mokinius renginio metu, Nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos pirmininkė Rūta šalkauskienė įteikė padėką.
  • Erasmus+ programa – sėkmingas projekto finalas

    NuotraukaRugsėjo 12-14 d. Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokytojos Džilda Railiene ir Kolomba Bulotienė dalyvavo Erasmus+ KA2 programos strateginės mokyklų partnerystės projekto„Išradimai ir kultūrinis elgesys“ baigiamajame tarptautiniame mokytojų susitikime Benedikte (Slovėnijoje). Susitikime dalyvavo mokytojai iš partnerių šalių – Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos – mokyklų. Šio projekto vykdymą ir įgyvendinimą koordinavo Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla.

  • Erasmus+ programos projekto “Išradimai ir kultūrinis elgesys” veiklos Stambule, Turkijoje

    erasmus stambulasGegužės 14-18 d. trys Kauno Juozo Urbšio katalikiškos mokyklos aštuntokės Emilija Petrauskaitė, Milda Gadliauskaitė, Rugilė Rankauskaitė kartu su anglų kalbos mokytojomis Džilda Railiene ir Renata Urbonavičiene bei muzikos mokytoja Jurga Daubariene, dailės mokytoja Jolanta Jočiene dalyvavo Erasmus+ K2 programos strateginės mokyklų partnerystės projekto„Išradimai ir kultūrinis elgesys“ mokymo(si) susitikime Stambule. Jame taip pat dalyvavo mokiniai bei jų mokytojai iš partnerių šalių – Lenkijos, Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos bei Ispanijos – mokyklų.

  • Pirmokai mokosi rūšiuoti buitines atliekas

    siuksles1c klasės mokiniai su mokytoja Larisa Kolėdiene lankėsi įmonėje „Kauno švara“, kur įvairaus amžiaus mokiniams organizuojamos aplinkosauginės pažintinės ekskursijos. Mokiniai išsiaiškino, kokią žalą patiria gamta dėl neatsakingo žmonių požiūrio į atliekų rūšiavimą, sužinojo, per kiek laiko suyra popierius, stiklas, plastikas. Suprato, kodėl svarbu rūšiuoti buitines atliekas, kaip jas galima perdirbti. Ekskursijos metu mokiniai mokėsi atpažinti ant pakuočių esančius sutartinius ženklus, tinkamai surūšiuoti atliekas. 
    Aplankę antrinių žaliavų rūšiavimo liniją, pirmokai susipažino su atliekų tvarkymo sistema, apžiūrėjo transporto priemones, kurios padeda tvarkyti buitines atliekas bei palaikyti mūšų miesto gatvių švarą. 
  • Ugdymo dienos akimirkos Anykščiuose

    anyksciai1a ir 1c klasių mokiniai ir jų mokytojos Rasa Krivickienė bei Larisa Kolėdienė ugdymo dieną praleido Anykščiuose. 
    Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“, kurios metu, trobos šeimininkė linksmai pasitikusi pirmokus ir susodinusi už stalo, pasakojo apie duonos kelią, kaip reikia sėti rugius, pjauti, kulti, malti, kaip reikia duoną raugti, užmaišyti, kaip paruošti kepimui krosnį. 
    Kad duona geriau kiltų, pirmokai dainavo dainas. Vėliau patys suformavo savo duonos pagrandukus ir pašovė krosnin. 
    Kol duona kepė mokiniai aplankė Arklio muziejų, kuriame sužinojo apie arklių veisles, spalvas, apie senovinį transportą. 
  • Edukacija Vaikų literatūros muziejuje

    2b2b klasės mokiniai su mokytoja Lina Gustaitiene lankėsi Vaikų literatūros muziejuje ir dalyvavo „Gilės pamokoje“
    Čia mokiniai gilino savo žinias apie rašytoją Vytautą Petkevičių, skaitė, vaidino jo kūrinį „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, mokėsi pamėgdžioti paukščius. 
  • Karjeros planavimo svarba mokykloje

    lektuvasBalandžio 24 d. 10a ir 10b klasių mokiniai, lankėsi Kauno technikos profesinio mokymo centro moksleivių laboratorijose. 
    Mokiniai apsilankė: 
    • Automechanikos laboratorijoje, kurioje susipažino su automobilių remonto technologijomis ir techninės priežiūros būdais.
    • Santechnikos laboratorijoje, kurioje daugiau sužinojo apie vandens tiekimo ir šalinimo įrenginius pastatuose, šildymo sistemas, alternatyvios energijos šaltinius.
    • Metalo apdirbimo laboratorijoje, kurioje daugiau sužinojo apie automobilių detalių lyginimą, virinimą, paruošimą dažymui ir raktų pakabukų gamyba CNC staklėmis.
    • Savadarbių automobilių parodoje.
    • Taip pat išbandė realaus skrydžio parasparniu simuliatorių. Bei šaudymą ginklais kartu su Šaulių sąjungos atstovų pagalba. 
    Išvyką organizavo mokyklos psichologė Erika Drulytė-Gineikienė.
  • Kvalifikacijos tobulinimas Vokietijoje

    jurgita vokVokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė kovo 9-13 dienomis dalyvavo tarptautiniame praktiniame seminare „Gamtos mokslų eksperimentai vokiečių kaip užsienio kalbos pamokose“ Miunchene.
    Į seminarą susirinko atstovai ir 15 pasaulio valstybių: Kolumbijos, Meksikos, Kamerūno, Turkijos, Kinijos, Danijos, Estijos, Ukrainos, Slovakijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Maskvos, Belgijos, Lenkijos, Lietuvos. Mokytojai mokėsi daryti gamtamokslinius eksperimentus ir juos pritaikyti vokiečių kalbos mokymuisi. Kolegos taip pat dalinosi savo pedagogine patirtimi.
    Mūsų mokykloje vyksta integruotos vokiečių kalbos ir chemijos/biologijos pamokos, kurias veda mokytoja Jurgita Valentukonienė su chemijos mokytoja Rita Juočiene ir biologijos mokytoja Elona Petrošiene.
  • Trečiokų pažintis su universiteto laboratorijomis

    loreta KTU3c klasės mokiniai su mokytoja Loreta Urbonavičiene lankėsi KTU Statybos ir architektūros fakultete. 
    Trečiokai susipažino su KTU laboratorija. Universiteto darbuotojai išmokė pasigaminti laivelį, kurį vėliau mokiniai plukdė. Vyko mokinių laivelių plaukimo varžybos. Varžybas laimėjo Matas Kralikauskas. 
    Visi mokiniai gavo atminimo dovanas. Mokiniai ir mokytoja dėkoja Meilės mamai Rūtai Kvaraciejienei už įdomią ir naudingą edukaciją.
  • Mokinių kelionės į Švediją akimirkos

    svedija17-8 klasių mokiniai su mokytojomis, Zita Urbonavičiene ir Mintaute Jurkuviene, keliavo į Švediją.

    Kelionės tikslas – pažinti dviejų sostinių, Stokholmo ir Rygos, senamiesčius. Švedijos sostinės senamiestis sužavėjo didingais karalių rūmais, šalia kurių buvo galima stebėti garbės sargybos pasikeitimo ceremoniją. Taip pat sudomino pastatas, kuriame teikiamos Nobelio premijos, įspūdinga prieplauka, tiltai, kiti architektūriniai pastatai. Visi džiaugėsi galėję apsilankyti garsiajame Vasos muziejuje - pamatyti didingąjį XVII a. laivą.
  • Piligriminė mokytojų kelionė į Trakus

    mokytojai trakaiMokyklos mokytojai leidosi į piligriminę kelionę. Vievyje aplankė Biblijos vertėjo, kunigo Česlovo Kavaliausko, kapą, meldėsi prie palaimintojo Jurgio Matulaičio relikvijų. 
    Nuvykę į Trakus, dalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo mokyklos kapelionas, kunigas P. Pich. Direktorius P. Martinaitis piligrimams pasakojo Dievo Motinos, švč. Mergelės Marijos, paveikslo istoriją. Vėliau mokytojai susipažino su Trakų karaimų bendruomenės dvasininku, aplankė karaimų muziejų. 
    Išvyka buvo baigta „Senojoje kibininėje“, kurioje smalsiausi mokėsi gaminti kibinus ir jais vaišinosi.
  • Mokiniai dalyvavo spektaklyje, kuriame kūrybingai pristatyti svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai

    spektaklisMokyklos pradinių klasių mokiniai lankėsi Kauno valstybiniame lėlių teatre, kur stebėjo spektaklį „Molinis sapnas“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. 
    Tai buvo ne tik pramoga, bet ir tikrų tikriausia edukacija, kurios metu vaikams patraukliai ir suprantamai buvo pasakojama apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas – nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo 1009 metais iki šių dienų. 
    Šį pasakojimą nuolat lydėjo ne tik gyva muzika, atliekama skirtingais muzikos instrumentais – nuo seniausiųjų iki dabartinių, bet ir įdomūs rankų darbo molio dirbiniai, kuriuos scenoje nulipdė aktorius. 
  • Mokyklos pirmokai susipažino su Kauno miesto istorija

    1b1b klasės mokiniai su mokytoja Aiste Kavaliauskaite aplankė miesto širdimi vadinamą Kauno rotušę. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su savo miesto istorija.
  • XVI Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalio „Sielos“ akimirkos

    sielos2018Krikščioniškos muzikos mylėtojai kartu su kitų Kauno mokyklų moksleiviais vyko į Naująją Akmenę. Tai ekumeninis renginys, jungiantis ir vienijantis įvairias krikščionių konfesijas ir muzikantus. Renginyje dalyvavo ir svečiai iš užsienio - grupė „Reyer“ iš Nyderlandų. Išvyką kuravo tikybos mokytojas Egidijus Randis. 

  • Mokyklos atstovai dalyvavo renginyje „Moksleivių diena VDU“

    vdu

    Mokyklos dešimtokai su mokytoju Sergej Kozlov dalyvavo Vytauto Didžiojo universitete vykusiame informaciniame, pažintiniame renginyje, kurio metu 10-12 klasių moksleiviai buvo kviečiami į (pa)tyriminę atvirų durų dieną. Jos metu buvo laužomi specialybių pasirinkimo standartai, paneigiami stereotipai apie įvairias mokslo ar veiklos sritis, o svarbiausia – kiekvienas moksleivis galėjo ieškoti savų atvirų durų į ateities studijas.
    Mokyklos Daugiakalbystės skyriaus vedėjas Mindaugas Norkevičius moksleiviams skaitė įvadinę paskaitą „Nuo klimato kaitos iki kibernetinio karo“.

Erasmus+

Ugdymas karjerai

Informacinių technologijų centras

Visos teisės saugomos 2024  Kauno Juozo Urbšio katalikiška vidurinė mokykla