Spalio 23 d. mokykloje buvo neįprastas šurmulys. Iš ryto prie įėjimo grojo vokiška muzika, mokiniai ir mokytojai sveikinosi vokiškai, traukė iš dėžučių lapelius, juos segėsi ant švarkelio atlapo, o skelbimas “Achtung! Mach mit!” kvietė prisidėti prie Vokiečių kalbos dienų 2018.
Taip prasidėjo akcija „Suprask, rask, nusifotografuok“. Akcijos dalyviai ant lapelio rado lietuvišką arba vokišką žodį. Jų tikslas buvo suprasti, kaip šis žodis skamba atitinkamai vokiškai arba lietuviškai.
Mokiniai žodžių vertimo klausė arba tikslinosi pas klasės draugus, kurie mokosi vokiečių kalbą, skambino tėvams, mokantiems vokiečių kalbą, klausė vokiečių kalbos mokytojos, vertimo ieškojo informacinių priemonių pagalba.
Akcijos dalyviai sužinojo, kad vokiečių kalboje yra daug tarptautinių žodžių arba daug vokiškų žodžių, kurių reikšmę galima suprasti pagal anglišką žodį. Kiti dalyviai prisiminė, kas yra Angela Merkel, Bundestagas ar Branderburgo vartai.
Tačiau tai dar buvo ne viskas. Išsiaiškinę savo žodžio reikšmę, akcijos dalyviai visą dieną ieškojo kito žmogaus, kuris turėjo lapelį su žodžio vertimu. Džiugu, kad mokiniai nepasidavė ir kantriai ieškojo savo „poros“ ne tik tarp savo klasės draugų, bet ir kitose klasėse. Nepabijojo klausti mokytojų ir net užeiti pas mokyklos direktorę į kabinetą ir paklausti, ar kartais direktorė neturi ieškomo žodžio.
Dalyviai, suradę vienas kitą, apsilankė vokiečių kalbos kabinete, pasivaišino vokiškais saldumynais, gavo po ženkliuką su vokišku žodžiu ir pasirinkę vokišką atributiką stengėsi kuo kūrybiškiau ir įdomiau kartu nusifotografuoti.
Akciją organizavo 6a klasės mokiniai Martynas Dirsė, Ieva Žižytė, Vanesa Venckutė, Alvija Kotryna Gustė, Ugnė Petrauskaitė, Austėja Maščinskaitė ir vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė.
Organizatoriai dėkoja mokyklos bendruomenei už įsitraukimą ir aktyvumą.
Daugiau nuotraukų galite rasti mokyklos „Facebook“ puslapyje.