7 klasių netradicinio ugdymo dienos veiklos

7a klasės mokiniai su klasės vadovu Mindaugu Norkevičiumi istorijos laikotarpių pažintį susiejo su skirtingomis tematikomis – farmacijos ir medicinos raida bei valstybės valdymo tradicija.

Mokiniai lankėsi Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje, kurio ekspozicijoje vaizduojama XIX a. pab. Lietuvos miesto vaistinė. Susipažino su vaistinės struktūra: oficina (receptų kambariu), koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambariu, laboratorija, rūsiu, gydytojų kabinetais.

Taip pat septintokai apsilankė istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje. Lankytojai susipažino su Prezidento rūmų istorija, sužinojo, kas buvo šiame pastate prieš ir po Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918 –1940), kai čia gyveno ir dirbo Prezidentai. Ekskursijos metu mokiniai pažino Prezidento institucijos istoriją, pagrindinius pirmųjų piliečių darbus.

Netradicinio ugdymo dieną 7b klasės mokiniai su klasės vadove Irma Telšinskaite mokėsi pramogaudami.

Pirma pamoka – kad kiekvienas komandos narys yra svarbus – vyko pabėgimo kambariuose DP60. Bendradarbiaudami ir stengdamiesi vieni kitiems padėti privalėjo per 60 minučių rasti būdą išeiti iš pabėgimo kambarių „Klasė“ ir „Bunkeris“.

Antroje pamokoje – edukacijoje „Knygnešiai ir žandarai“ mokiniai prisiminė Lietuvai svarbų ir sunkų spaudos draudimo laikotarpį. Žaisdami lazerių erdvėje bandė išvengti žandarų ir apsaugoti knygą.

7c klasės mokiniai su klasės vadove Violeta Rimkiene lankėsi Salomėjos Nėries muziejuje Palemone.

Mokiniai susipažino su poetės biografija, asmenybe ir kūryba. Muziejaus gidės aprodė poetės namus, kūrybines dirbtuves, papasakojo apie poetės vyro architekto suprojektuoto ir pastatyto Salomėjai namo istoriją. Viešnagę vainikavo klasės komandų dvikova „Išminčių kova“.

Mokiniai pasivaikščiojo po autentišką šimtametį obelų sodą, o greta esančios Kauno marios, jose plaukiojančios gulbės taip ir kvietė džiaugtis bundančia gamta.