Europos kalbų diena mokykloje

• Mokyklos bibliotekoje vyko 5-tų klasių konkursas „European day of Languages 2022“. Komandos rinkosi įvairaus sudėtingumo klausimus apie gyvūnus, sportą, maistą ir šalis. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė ir laimėjo 1-ąją vietą 5a klasės komanda, 2-ąją vietą užėmė 5b klasės komanda ir 3-ąją vietą užėmė 5c klasės komanda. Renginį organizavo anglų kalbos mokytoja Ingrida Urbutienė.
  • Mokyklos mokiniai ir mokytojai susipažino su įvairiomis Europos kultūromis. Tai atliko analizuodami kultūrinius simbolius. Veiklas organizavo mokyklos užsienio kalbų mokytojai.
  • Mokylos erdvės šią savaitę virto daugiakalbystės zona, kurioje mokiniai susipažįsta su ne tik Europos, bet ir pasaulio vėliavomis. Mokyklos erdvėse mokiniai atlieka integruotas užsienio kalbų ir kitų mokomųjų dalykų užduotis.
  • 1c klasės mokiniai su mokytoja Rūta Račkauskaite minėjo Europos kalbų dieną. Pamokų metu mokiniai kūrė Europos šalių plakatus, kuriuos vėliau pristatė visai klasei. Mokiniai kalbėjosi apie šalis, kurias žino ar kuriose yra buvę bei kokios kalbos tose šalyse vyrauja. Taip pat papasakojo, kokias kalbas jie supranta ir kokius žodžius moka pasakyti kitomis kalbomis.
  • Mokyklos 6-8 klasių mokiniai su užsienio kalbų mokytojomis Raimonda Jazukevičiene, Renata Urbonavičiene, Ina Puidokiene, Jūrate Ligeikiene, Ala Kakoškina ir Ingrida Urbutiene kūrė Haiku apie keliones. Haiku yra poezijos forma kilusi iš Japonijos, turinti 17 skiemenų ir 3 eilutes. Pirmoje eilutėje yra 5 skiemenys, antroje 7 skiemenys ir trečioje eilutėje yra 5 skiemenys. Mokiniai kūrė Haiku anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbomis. Su mokinių kūryba galima susipažinti mokyklos antro aukšto foje.