Integruotas projektas „Literatūrinė uogienė“

IJau trečius metus iš eilės mokyklos mokiniai dalyvavo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-10 klasių mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos praktiniame projekte „Literatūrinė uogienė“. Projektą, kuris vyko nuo 2023 m. lapkričio 13 d. iki gruodžio 13 d., mieste ir mokykloje projektą koordinavo rusų kalbos mokytoja Ala Kakoškina.

Projekto tikslas ir uždaviniai: ugdyti mokinių komunikavimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas, domėtis kultūriniais reiškiniais, įgyvendinti įtraukiojo ugdymo principus, kūrybiškai įgyvendinti sumanymus, naudoti įvairias priemones.

Projektą sudarė penki etapai:

1️⃣ etapas – pažintis su žinomu rusų rašytoju A. Gribojedovu (susipažinimas su žinomo asmens biografija, kūryba);

2️⃣ etapas – uogienės virimas pagal senovinį A. Gribojedovo šeimos receptą;

3️⃣ etapas – integracija su kitais dalykais: lietuvių kalba (eilėraščių kūrimas), informacinės technologijos (logotipų kūrimas); kalba (haiku kūrimas);

4️⃣ etapas – gerumo pamoka (projekto apibendrinimas neformalioje aplinkoje);

5️⃣ etapas – darbų pristatymas mokyklos bendruomenei.

Projekto dalyviai – 8b, 8d ir 5 c klasės mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Irma Telšinskaitė, kulinarijos būrelio nariai ir 6a klasės mokiniai su technologijų mokytoja Evelina Bujanauskiene, 6c klasės mokiniai su anglų kalbos mokytoja Ingrida Urbutienė.