Integruotos pamokos „Anglies dioksido kiekio palyginimas įkvepiamame ir iškvepiamame ore“

8a ir 8b klasėse chemijos mokytojas Giedrius Petravičius organizavo integruotą gamtos mokslų, fizinio ugdymo ir informacinių technologijų veiklų ciklą. Chemijos pamokose mokiniai dirbdami grupėse, naudodami išmaniuosius jutiklius susietus su planšetiniais kompiuteriais, lygino degimo ir kvėpavimo metu vykstančias chemines reakcijas ir susidarančius produktus, mokėsi pristatyti tyrimo išvadas. Dirbdami grupėse atliko bandymus, rezultatus pristatė klasėje.

Mokiniai kėlė atliekamų bandymų hipotezes koks galėtų susidaryti CO2 kiekis atlikus fizinius pratimus. Fizinius pratimus teisingai atlikti padėjo fizinio ugdymo mokytojas Gintaras Jankevičius.

Biologijos pamokų metu mokytojos Skaistė Jakienė ir Elona Petrošienė su mokiniais išsiaiškino žmogaus kvėpavimo organų sistemą, analizavo kaip pasikeičia įkvėpto ir iškvėpto oro sudėtis, kaip organizmo ląstelėse atpalaiduojama energija – vyksta ląstelinis kvėpavimas, aptarė priežastis, kodėl keičiasi iš organizmo iškvepiamo CO2 kiekis. Mokiniai padarė išvadą, kad būti fiziškai aktyviems yra ne tik naudinga, bet ir sveika.