Kalėdų laukimo edukacijos mokykloje

1 c ir 4 a klasės mokiniai su mokytojomis Loreta Urbonavičiene ir Arijana Klimavičiene dalyvavo edukacijoje „Paslaptingas laukimas“.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su Advento laikotarpio tradicijomis ir papročiais.

Iš natūralių gaminių medžiagų bei antrą kartą panaudotų žaliavų pasigamino Advento vainiką bei kalendorių.

Mokiniai ne tik išmoko pasigaminti Advento vainiką ir kalendorių, bet sužinojo gaminimo subtilybes, prasmę bei svarbą kultūroje.

2b ir 2a klasės mokiniai su mokytojomis Agne Aleknavičiene, Violeta Mickevičiene, Egle Germanauskiene dalyvavo integruotoje tikybos, etikos ir dailės-technologijų pamokoje „Ką byloja šv. Kalėdų simboliai?“

Veiklos metu mokiniai prisiminė, kas yra šv. Kalėdos, kokie yra šios šventės simboliai. Vieną simbolį – kalėdinę prakartėlę, naudodami antrines medžiagas kiekvienas pagamino edukacijos metu.

Mokiniai rinko prakartėlės veikėjams: Juozapui, Marijai, Jėzui rūbus, derino spalvas, rengė, piešė, lankstė namelį, ėdžias. Darbą gražino šienu ir gamtinėmis medžiagomis.

Kalėdinės prakartėlės papuošė mokyklos erdvę parodoje „Sveikas, Jėzau, gimusis“. Už įdomią edukaciją dėkojame dienos centro „Vilties spindulėlis“ edukatorei Birutei Brusokaitei-Ugenskienei.

Edukatorė Rasa Dėdelienė vedė edukacines veiklas „Advento vainikų gamyba“ antrokams. Antrokai mėgino pasigaminti Adventinius vainikus, kuriais papuoš namus ir su visa šeima lauks gražiausios metų šventės Šv. Kalėdų.

Pirmoje dalyje mokiniai susipažino ir pagilino žinias apie adventinius vainikus. Suprato iš ko jis yra padaromas, ką jis simbolizuoja.

Toliau mokiniai gamino adventinius vainikus iš pušų kankorėžių, šieno, tujos šakelių ir įvairių papuošimų. Veiklą organizavo antrų klasių mokytojos: Eglė Germanauskienė, Violeta Mickevičienė, Rūta Račkauskaitė.

4b klasės mokiniai su mokytoja Lina Elena Gustaitiene bei Dominyko mama floriste Indre gamino Kalėdinius žaisliukus iš gamtinių medžiagų.

Mokiniai patys rinko gamtines medžiagas, susipažino su jų savybėmis. Dalyvaudami Žalio taško edukacijoje, kalėdinius žaisliukus mokiniai gamino iš buitinių atliekų. Taip ketvirtokai mokėsi tausoti aplinką.Savo sukurtais darbeliais mokiniai papuošė klasės erdves bei puoš savo namus.

4c klasės mokiniai su mokytojomis Agne Aleknavičiene ir Raimonda Rakauskiene dalyvavo integruotoje dorinio ugdymo- tikybos ir etikos bei technologijų pamokoje – „Ką reiškia Advento simboliai?“

Veiklos metu mokiniai prisiminė, kas yra Adventas, kokie yra Advento simboliai. Vieną iš Advento simbolių – vainiką, dirbdami kartu, bendromis pastangomis, pagamino. Mokiniai pynė vainiką, iš vilnos gamino papuošimus, į žvaigždes rašė žodžius siejamus su Advento laikotarpio prasme.

Vienas vainikas papuošė ketvirtokų klasę, o kitas dovana mokyklos bendruomenei.