Pradinukai keliauja po Lietuvą

2a klasės mokiniai su mokytoja Vida Guogiene lankėsi Trakuose. Trakų istorijos muziejuje antrokai dalyvavo edukacijoje „Atrask lobį“.

Mokiniai ne tik sužinojo pilies atsiradimo istoriją, apžiūrėjo gynybines sienas, pilies vidinį kiemą ir menes, bet ir išgirdo daug įdomių faktų apie pinigų atsiradimą Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje.

Buvusioje pilies iždinėje apžiūrėję lobių ekspoziciją patys leidosi ieškoti lobio – monetų su pilies atvaizdu.Trakų krašto tradicinių amatų centre mokiniai dalyvavo edukacijoje „Karaimiškų kibinų kepimas“. Antrokai sužinojo karaimų atsiradimo Trakų mieste istoriją ir mokėsi gaminti jų nacionalinį patiekalą – kibinus.

Daug įspūdžių mokiniai patyrė apsilankę Šokolado skulptūrų muziejuje, kurio įkūrimui prireikė net dviejų tonų balto, juodo ir pieniško šokolado. Gardžiai kvepiančiame muziejuje mokiniai pamatė virš 100 natūralaus dydžio skirtingų skulptūrų iš šokolado.

2b ir 3a klasių mokiniai su mokytojomis Aiste Kavaliauskaite ir Arijana Klimavičiene lankėsi Kelmėje.

Čia mokinių laukė daugybė nuotykių – piemenėlių maisto ragavimas ir pramogų išbandymas, indėniško gyvenimo būdo pažinimas, pažintis su senoviniais daiktais ir grožėjimasis įspūdinga Kelmės dvaro aplinka.

Kelionę mokiniai baigė apsilankymu Šiluvoje ir į Kauną sugrįžo su daugybe nepamirštamų įspūdžių.

2c klasės mokiniai kartu su mokytoja Larisa Kolėdiene dalyvavo Arklio muziejaus edukacijoje „Duonelė kasdieninė“, kuri vyko senovinėje Niūronių kaimo troboje.

Antrokai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, susipažino su senoviniais buities įrankiais. Kiekvienam buvo suteikta galimybė pačiam suformuoti ir iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį.

Kol duona kepė, mokiniai apžiūrėjo Arklio muziejaus eksponatus ir susipažino su Lietuvos arklininkystės istorija. Apsilankę amatininkų dirbtuvėse, susipažino su senoviniais lietuvių liaudies amatais.

Vėliau sodybos kieme vaikai žaidė senovinius lietuvių liaudies žaidimus, važinėjosi žirgo traukiamu vežimu. Kelionės pabaigoje mokiniai aplankė Puntuko akmenį, o žingsniuodami medžių lajų taku grožėjosi Anykščių apylinkių vaizdais.

Baigiantis mokslo metams 3b ir 3c klasės mokiniai su savo mokytojomis Lina Elena Gustaitiene ir Raimonda Rakauskiene keliavo į Klaipėdą.

Kelionės metu mokiniai sužinojo magistralės Vilnius – Klaipėda istoriją, skaičiavo atstumus tarp miestų, prisiminė Lietuvoje gyvenačius laukinius gyvūnus.

Mokiniai apsilankė Jūrų muziejuje, sužinojo jo įkūrimo istoriją, pasidžiaugė povandeninio pasaulio augmenija, susipažino su įvairių rūšių žuvimis, stebėjo pingvinų ir ruonių maitinimą. Labiausiai mokinius sudomino po vandeniu rastų daiktų istorijos.

Apsilankę delfinariume mokiniai ne tik stebėjo ruonių ir delfinų pasirodymus, bet ir susipažino su šių gyvūnų evoliucija.

Mokiniai nepamiršo pasigrožėti ir Baltijos jūros bangomis bei pažaisti žaidimus ant pajūrio smėlio.