Lietuvių kalbos savaitė

Pripažinkime, kad taisyklių daugelis nemėgsta. Bet kaipgi be jų? Tad 8a, 8b, 8c, 8d klasių mokiniai šmaikščiai, juokingai kalbėjo apie rimtus dalykus, kūrė linksmas rašybos „taisykles“.

Tikimės, kad ir kitų klasių mokiniai atkreips dėmesį į sudėtingesnių žodžių rašybą.Iliustruotų taisyklių darbus galima rasti mokyklos II ir IV aukštuose.

Mokinių kūrybos darbų parodą – vieną iš lietuvių kalbos savaitės mokykloje renginių – inicijavo lietuvių kalbos mokytoja Ilmera Drąsutytė.

Visus 5-okus į literatūros pamoką-renginį, skirtą rašytojo Otfrydo Proislerio 100-osioms gimimo metinėms paminėti, pakvietė mokyklos bibliotekininkė Aldona Kerzienė.

Mokyklos bibliotekos erdvėje dalyvavę mokiniai sužinojo naujų dalykų apie vokiečių rašytoją, kurio daugiau nei 50 milijonų knygų kopijų buvo parduota visame pasaulyje, klausėsi jo kūrinių atsiradimo istorijų. „Raganiukė“, „Vaiduokliukas“, „Plėšikas Hpcenplocas“, „Krabatas, arba treji metai užburtame malūne“ – populiariausi, žinomiausi O. Proislerio kūriniai.

Plačiau buvo pristatytos knygos „Raganiukė“ ir „Vaiduokliukas“. Mokiniai skaitė kūrinių ištraukas, atsakinėjo į klausimus, aptarė gerąsias veikėjų savybes.

Mokyklos bibliotekininkei visi penktokai pasižadėjo skaityti knygas, nes tik skaitantis vaikas gali pamatyti Raganiukę, Vaiduokliuką, plėšiką Hocenplocą, užburtas pilis ar kitokių stebuklų.

Literatūros pamoka-renginys „Raganiukės ir vaiduokliukai O. Proislerio kūryboje“ – vienas iš lietuvių kalbos savaitės renginių mokykloje.