Mokiniai susipažino su popieriaus istorija

6a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje technologijų pamokoje, kuri vyko Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Čia mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pažink popieriaus istoriją ir sužinok kaip jį išsaugoti“.

Pirmoje užsiėmimo dalyje mokiniai sužinojo, kuo skiriasi senųjų (XV–XIX a.) bei dabartinių knygų popieriaus gamyba ir kaip galima pailginti popieriaus gyvenimą atliekant prevencinį konservavimą. Taip pat susipažino su išlikusių rankraščių ir senųjų knygų saugojimo ir išsaugojimo būdais, restauratoriaus profesija, jų naudojamomis priemonėmis ir medžiagomis.

Antroje dalyje mokiniai patys konservavo suplyšusį popierių naudodami restauravimui skirtas priemones.

Užsiėmimo metu buvo ugdomas dokumento ir jo turinio išliekamosios vertės suvokimas, tvarus požiūris į mus supančią aplinką bei kultūros paveldo vertės suvokimą.

Netradicinę pamoką organizavo technologijų mokytojai Evelina Bujanauskienė ir Vitas Gulbinas.