Projektas „CO2 matavimai iškvėptame ore pasportavus“

Mokyklos aštuntokai dalyvavo chemijos mokytojo Giedriaus Petravičiaus organizuotuose integruotose chemijos, biologijos ir fizinio ugdymo pamokose „CO2 matavimai iškvėptame ore pasportavus“.

Chemijos pamokose mokiniai dirbdami grupėse, naudodami išmaniuosius jutiklius susietus su planšetiniais kompiuteriais, atliko tyrimą ar pasikeičia iškvėpiamo oro sudėtis pasportavus, tyrimo rezultatus aprašė ir mokėsi formuluoti išvadas.

Biologijos pamokų metu mokytojos Skaistė Jakienė ir Elona Petrošienė su mokiniais išsiaiškino žmogaus kvėpavimo organų sistemą, analizavo kaip pasikeičia įkvėpto ir iškvėpto oro sudėtis, kaip organizmo ląstelėse atpalaiduojama energija – vyksta ląstelinis kvėpavimas, aptarė priežastis, kodėl keičiasi iš organizmo iškvepiamo CO2 kiekis. Mokiniai padarė išvadą, kad būti fiziškai aktyviems yra ne tik naudinga, bet ir sveika.