Septintokai Latvijoje

Mokyklos 7a ir 7b klasių mokiniai keliauja po Latviją. Pirmiausia mokiniai aplankė paslaptingus Riežupės smėlio urvus. Visas urvų labirintas – žmogaus rankų darbas. Du kilometrus susiraizgiusių urvų koridorius kasė trys žmonių kartos. Baltas urvų smėlis buvo naudojamas stiklo gamybai ir gydymui – skaudančioms vietoms šildyti, nes jo sudėtyje yra daug jūros druskų.

Toliau mokiniai aplankė Kuldygos miestelį, kuris vadinamas „Latvijos Venecija“. Mokiniai pasivaikščiojo po vieną iš gražiausių miestelio senamiesčių Latvijoje, kadaise buvusį Hanzos pirklių sąjungos klestintį miestą. Nuo Ventos upės skardžio stebėjo atsiveriantį vaizdą į plačiausią Europos krioklį – Ventas Rumba, kurio plotis – net 249 m.

Mokiniai atvyko į Ventspilį – vieną gražiausių Latvijos pajūrio miestų. Septintokai aplankė Inkarų taką, kuriame galėjo apžiūrėti net 6 metrų aukščio 23 tonas sveriančius inkarus.

7a ir 7b klasių mokiniai antrąją kelionės po Latviją dieną apsilankė mokslo centre „Vizium“, kuriame interaktyviai perteikiamos žinios apie fizikos, gamtos, materijos, garso, šviesos abipusę įtaką.

Septintokai susipažino su mokslo centre įrengtomis edukacinėmis interaktyviomis ekspozicijomis, kur išbandė daugiau nei 80 interaktyvių eksponatų, sudalyvavo techninėse ir kūrybinėse gamtos mokslų dirbtuvėse.

Mokslo centre mokiniai keliavo po septynias skirtingas temines galerijas – išmaniųjų technologijų, simuliatorių, geografijos ir pasaulio, žmogaus ir savęs suvokimo, fizikos ir matematikos, atradimų ir sveikos gyvensenos galerijas.

Eksponatai ir jų interaktyvus pritaikymas padėjo mokiniams geriau suprasti fizikos, inžinerijos ir technologinių procesų raidą gamtoje.

Mokinių kelionę organizuoja geografijos mokytojas Mindaugas Norkevičius. Kartu su mokiniais keliauja anglų kalbos mokytojos Renata Urbonavičienė ir Ina Puidokienė.