Šv. Martynas

Technologijų mokytoja Evelina Bujanauskienė organizavo jau tradiciniu tampantį 1 ir 5 klasių mokinių integruotą projektą „Šv. Martynas“.

Dailės ir technologijų pamokose mokiniai susipažino kaip galima pasigaminti žibintus iš antrinių žaliavų ir patys juos kūrė.

Vokiečių kalbos mokytoja Jolita Šneiderienė pamokose pasakojo, kaip ši šventė švenčiama Vokietijoje, mokėsi dainuoti tradicinę dainelę „Laterne, Laterne“, gamino knygeles apie Šv. Martyną.

Lapkričio 13 dieną vyko baigiamasis projekto renginys kurio metu pirmokai ir penktokai nešini savo gamintais žibintais dalyvavo eisenoje aplink mokyklos stadioną.

Vėliau susirinkę aktų salėje klausėsi 6b klasės mokinių ir muzikos mokytojo Algimanto Balčiaus atliekamos dainos „Žibintas“, žiūrėjo šešėlių spektaklį apie Šv. Martyno legendą. Taip pat sužinojo, kaip ši šventė buvo švenčiama Lietuvoje, kokie buvo papročiai ir prietarai.

Projekto veiklose taip pat dalyvavo pirmų klasių vadovės Kristina Bareikienė, Edita Krajevienė, Loreta Urbonavičienė, technologijų mokytojas Vitas Gulbinas, dailės mokytoja Jovita Varkulevičienė.