Velykų tradicijų atskleidimo veiklos

Mokyklos pirmokai susipažino su Velykų tradicijomis ir jų ištakomis. Mokiniai sužinojo kaip buvo marginami kiaušiniai, diskutavo apie spalvas ir simbolius vaizduojamus ant margučių.

Mokiniai turėjo galimybę išmokti dažyti kiaušinius bičių vašku. Su į pieštuką įsmeigta adata pirmokai mirkė į bičių vašką ir piešė ant matgučio jiems patinkančiais simboliais/ornamentais.

Veiklas organizavo pradinių klasių mokytojos Eglė Germanauskienė, Violeta Mickevičienė ir Rūta Račkauskaitė.

1c klasės mokiniai ruošėsi pavasario šventei kurdami puikią nuotaiką ir tapo Velykų zuikiais. Mokiniai klausėsi Velykų istorijos anglų kalba. Veiklas organizavo anglų kalbos mokytojos Ina Puidokienė ir Ingrida Urbutienė.

2a klasės mokiniai su mokytoja Vida Guogiene lankėsi Kauno tautinės kultūros centre ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Margučių marginimas“.

Antrokai susipažino su Velykų papročiais ir margučių marginimo tradicijomis, spalvų ir raštų simbolika. Išmokę marginimo natūraliu vašku technikos, kruopščiai kūrė raštus, jais puošė kiaušinius. Kiekvienas džiaugėsi savo rankomis puoštais margučiais.

Matematikos, anglų kalbos ir dailės pamokų metu 5b, 5c ir 6a klasių mokiniai sprendė integruotas užduotis. Prisiminė, procentų skaičiavimo taisykles ir skirtingų raštų įvairovę margindami Velykinius kiaušinius.

Veiklas organizavo mokyklos mokytojos Dekmantė Šarlauskienė, Ingrida Urbutienė, Jovita Varkuliavičienė ir Ina Puidokienė.

Laukiant šv. Velykų etikos pamokose mokytoja Dalia Krasauskienė su 5 ir 6 klasių mokiniais kalbėjosi apie šios šventės papročius, kaip šventėje krikščioniškieji elementai susilieja su senosiomis liaudies tradicijomis, su augmenijos prisikėlimo apeigomis, buvo aptarti šventės simboliai.

Mokiniai kūrė stilizuotus margučius įvairiais raštais, sudarytais iš žodžių, kurie jiems asocijuojasi su šia pavasario ir krikščioniškąja švente.