40-ties paukščių dieną

Ketvirtokai paminėjo 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizuoja paukščių parskridimą. Tikima, kad šią dieną jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių.

Šią dieną paminėjo 4a klasės mokiniai ir mokytoja Arijana Klimavičienė. Mokiniai dalyvavo projekte „40-ies paukščių diena“, kurio metu vyko integruotos veiklos.

Per muzikos pamoką mokiniai klausė įvairių paukščių giesmių. Rinko informaciją apie pasirinktą paukštį, kurią per gamtos mokslų pamoką pristatė klasės draugams. Per lietuvių kalbos pamoką žiūrėjo vaizdinę medžiagą susijusią su šia tema. Dailės ir technologijų pamokoje mokiniai piešėir lipdė pavasario pranašus.

Projekto pabaigoje mokiniai sužinojo, kad 40-ties paukščių diena buvo vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu.